Kochani, jakiej premiery wyczekujecie?

💜💜💜

Walerija, rosyjska modelka, finalistka znanego programu „Models On”, prowadzi w Warszawie naprawdę intensywne życie. Od melanżu do imprezy, od kreski do kieliszka. Jej wzloty i upadki śledzą w social mediach tysiące fanów.

Podczas jednej z imprez w klubie poznaje tajemniczego Dawida o ciemnych oczach i charakterystycznej bliźnie na klatce piersiowej. To, co poczują do siebie tej nocy, totalnie pokrzyżuje im plany i wywróci ich życie do góry nogami.
💜💜💜
„60” jest to książka autorstwa Magdaleny Pyznar uczestniczki programu ,,Warsaw Shore”.

Niektórych może ta informacja zachęcić do sięgnięcia po lekturę, a innych wręcz odwrotnie. Ja zaś jestem osobą, która nie oglądała, tego programu rozrywkowego więc podeszłam do tej pozycjo zupełnie neutralnie.

Jakie są więc moje wrażenia?

Jest to dość dobra książka obyczajowa z wątkami sensacyjnymi i przyjemnym dla oka lekkim stylem.
Fabuła została dopracowana, dopieszczona, a także co istotne prowadzona z perspektywy kilku bohaterów. Akcja zaś w niej zawarta była płynna, miała dość szybkie tempo i zmienne sceny, które nie raz wprowadzały spory zamęt.

Autorka odkrywa przed nami tę mroczną, niemoralną i brutalną stronę świata, w której obracają się ludzie "gwiazdki”, ale i przestępcy. Pojawia się więc motyw kryminalny, który zostaje zadowalająco rozkręcony.

Do charakterystyki bohaterów nie ma co się przyczepić. Co prawda jakoś szczególnie nie polubiłam nikogo mocniej, ale także nikt mnie nie irytował. Były to po prostu dobre postacie, które wykonywały, swoją rolę jak należy.

W książce także nie zabrakło tematów tabu. Takich, o których nie chce się głośno mówić, jak choćby gwałt, handel, narkotyki i tym podobne. Momentami więc trzeba się przyszykować na mocniejsze emocje.

Całość jako historia podobała mi się, choć nie była to także coś, co mnie zachwyciło. Z reguły omijam motywy celebrytów i tym podobnych wątków, które łudząco wydają się rzeczywiste. Jednak w tym wypadku myślę, że jest to dobry debiut warty przeczytania i polecenia.

Informacje dodatkowe o 60:

Kup książkę 60

Sankcja
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Sankcja

Walerija spodziewa się dziecka. Chciałaby cieszyć się hiszpańskim słońcem, ale tęsknota za ukochanym Dawidem jej na to nie pozwala. Na domiar złego jest...

Układ
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Układ

Walerija zapada się pod ziemię. Dawid nie wierzy, że mogła go porzucić. Próbuje za wszelką cenę wydostać się z więzienia, by odnaleźć ukochaną. Policja...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis