reklama

„60” ᴍᴀɢᴅᴀʟᴇɴᴀ ᴘʏᴢɴᴀʀ

💜 🆁🅴🅲🅴🅽🆉🅹🅰 💜

Początkowo opornie szło mi czytanie tej książki, ponieważ miałam wrażenie, że będzie to dosyć brutalna książka. Nie byłam do końca przekonana, czy "60" jest lekturą, która może mi się spodobać. Sceptycznie podchodziłam do pierwszych rozdziałów, bo niby coś się działo, ale nic takiego co byłoby zaskakujące. Nie zniechęcałam się, ponieważ bardzo zaintrygował mnie opis książki.

Waleria to modelka, która imprezuje na potęgę. Alkohol. Narkotyki. Życie nocne, to jej codzienność. Na jednej z imprez poznaje Dawida – handlarza narkotyków i już po jednej nocy decyduje się z nim wyjechać, ponieważ on ma duże problemy i musi się ukryć. Tam dostaje od niego ultimatum, które wszystko zmienia.

Autorka świetnie budowała napięcie, sprytnie prowadząc całą akcję i powoli zbliżając nas do punktu kulminacyjnego. Rozwiązanie zagadki mnie przypadło do gustu, bowiem było logiczne i spójne z całością. „60” to taki typ książki, który już na samym początku daje czytelnikowi znaki, że coś tu jest nie tak. I niby zaczyna się niewinnie, to tylko po to, by zaraz zrzucić bombę na czytelnika. Książkę czytamy z perspektywy kilku bohaterów, a później dostajemy taką bombę, kiedy okazuje się, że na pozór nic nie znaczący dla siebie bohaterowie okazują się mieć ze sobą więcej wspólnego, niż mogłam przypuszczać.

Książka jest naprawdę cieniutka, jednak akcja jaka się w niej rozgrywa jest bardzo zaskakująca. Historia z każdą stroną nabiera tempa i sprawia, że ciężko jest się oderwać od lektury. Podczas czytania ciągle odczuwałam niepokój i naprawdę bałam się tego, co może się wydarzyć na następnej stronie, ale pomimo tego, książka bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam odłożyć jej na bok, dopóki nie poznałam finału. Autorka z premedytacją postanowiła zagrać na emocjach czytelnika, serwując nam mocny skok adrenaliny.

„60” to historia o traumatycznej przeszłości, wielkiej nadziei i postawieniu wszystkiego na jedną kartę. Ukazuje, jak rozpaczliwie zdeterminowany potrafi być człowiek, że jest w stanie zostawić za sobą całe dotychczasowe życie, by spróbować żyć na nowo, w zupełnie innym miejscu, w całkowicie inny sposób.

Informacje dodatkowe o 60:

Kup książkę 60

Sankcja
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Sankcja

Walerija spodziewa się dziecka. Chciałaby cieszyć się hiszpańskim słońcem, ale tęsknota za ukochanym Dawidem jej na to nie pozwala. Na domiar złego jest...

Układ
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Układ

Walerija zapada się pod ziemię. Dawid nie wierzy, że mogła go porzucić. Próbuje za wszelką cenę wydostać się z więzienia, by odnaleźć ukochaną. Policja...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska