Alfred Wiewiór i posążek faraona. Tom 2

To 2 tom serii o niestrudzonym tropicielu tajemnic, poszukiwaczu przygód i pogromcy niewyjaśnionych zagadek.

Alfred Wiewiór to wiewiórka, która zauroczona postacią Sherlocka Holmesa, zostaje detektywem i otwiera, w Parku Księżycowym, biuro detektywistyczne. To wysportowany, mistrz hulajnogi, który uwielbia łamigłówki i odznacza się doskonałą pamięcią. Jego przyjaciel Maciej – to jeż marzyciel, za dnia błądzący myślami w obłokach, a nocą nie mający sobie równych w tropieniu i bezszelestnym skradaniu się i Stefan – dzik optymista, który uwielbia żołędzie i niespodzianki.
Zwierzęta wraz z Panią Jadzią otrzymują kolejne zlecenie. Na prośbę Manueli Szulc udają się do Egiptu, by wyjaśnić tajemnicze zaginięcie figurki Totmesa II. Zadanie to nie będzie proste, bowiem okaże się, że to bohaterowie… są obserwowani i śledzeni. Kto chce popsuć szyki dzielnym detektywom? Czy ich życie jest zagrożone? Czy odnajdą złodzieja?

Historia uczy, że ludzie mogą kłamać i oszukiwać po to, aby się wzbogacić. Chęć zysku potrafi zdominować zdrowy rozsądek i uczciwość.
Oprócz ciekawej historii młody czytelnik dowie się, że nie jest wstydem bać się rzeczy nowych. Pozna również, czego nie wypada robić w hotelu, aby ktoś nie pomyślał, że jest się nieokrzesanym i źle wychowanym.
Po raz kolejny autorka tak prowadzi historię, że nie da się przewidzieć jej końca. Lubię, kiedy napięcie rośnie w miarę czytania kolejnych stron i opada na ostatnich kartkach.
Tekst świetnie uzupełniają ilustracje Huberta Grajczaka.

Książka godna polecenia dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem, ponieważ jest ona napisana dużymi literami.
Polecam na szare, jesienne wieczory.

Informacje dodatkowe o Alfred Wiewiór i posążek faraona. Tom 2:

Kup książkę Alfred Wiewiór i posążek faraona. Tom 2

Alfred Wiewiór i znikające precle. Tom 3
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Alfred Wiewiór i znikające precle. Tom 3

Na Alfreda Wiewióra i przyjaciół czeka nowa zagadka! Pani Jadzia wraz z detektywami wybierają się nad morze, by nabrać sił przed kolejnymi detektywistycznymi...

Dropsik potrzebuje pomocy. Kto mnie przytuli
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Dropsik potrzebuje pomocy. Kto mnie przytuli

Bohaterem tomu jest Drops - przeuroczy mały piesek, rasy norwich terier, który zostaje rozdzielony z rodzeństwem i trafia do azylu dla zwierząt...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;