Alfred Wiewiór i posążek faraona. Tom 2

Detektywi Alfred, Stefan i Maciek w towarzystwie pani Jadzi wyruszają aż do dalekiego Egiptu, by wyjaśnić tajemnicze zaginięcie pewnej figurki. Zadanie nie będzie proste, bowiem okazuje się, że to detektywi... są obserwowani i śledzeni. Kto chce popsuć szyki dzielnym detektywom? Czy ich życie jest zagrożone? Czy uda im się rozwiązać jedną z najbardziej zagadkowych spraw, jakich przyszło im się zająć?

Informacje dodatkowe o Alfred Wiewiór i posążek faraona. Tom 2:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-09-28

Kup książkę Alfred Wiewiór i posążek faraona. Tom 2

Alfred Wiewiór i posążek faraona. Tom 2 - opinie o książce

Alfred założył upragnione biuro detektywistyczne, a za nim pierwsze sukcesy. Przed nim nie lada wyzwanie i to w odległym kraju. Wraz ze Stefanem, Maćkiem i panią Jadzią wyruszają do Egiptu. Mają zająć się poszukiwaniami pewnej zaginionej figurki. Jest tylko jeden problem – ktoś ich śledzi. Czyżby zamierzał przeszkadzać im w odkryciu prawdy? Czy Alfred z przyjaciółmi dowiedzą się prawdy? Co ich jeszcze spotka w Egipcie?

To tom drugi, a ponieważ pierwszy okazał się naprawdę udaną książką, z niemałymi oczekiwaniami sięgnęliśmy po niego. Jak wrażenia? Tak samo pozytywne, jak przy tomie poprzednim.
Historia w książce okazała się dość ciekawa, wciągająca, a momentami zaskakująca. Zagadkę dziecko odkrywa razem z bohaterami i uwierzcie nam, wcale nie jest to takie proste. Śmiało mogę napisać, że jest to jedna z ciekawszych książek detektywistycznych dla dzieci od 6 roku życia.

Tekst jest napisany większą czcionką, a to sprawia, że doskonale zda egzamin dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z czytaniem.

Ilustracje ciekawe, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

„Alfred Wiewiór. Tom 2. Alfred Wiewiór i posążek faraona” to drugi tom serii detektywistycznej dla dzieci. Synowi zdecydowanie przypadła do gustu i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

To 2 tom serii o niestrudzonym tropicielu tajemnic, poszukiwaczu przygód i pogromcy niewyjaśnionych zagadek.

Alfred Wiewiór to wiewiórka, która zauroczona postacią Sherlocka Holmesa, zostaje detektywem i otwiera, w Parku Księżycowym, biuro detektywistyczne. To wysportowany, mistrz hulajnogi, który uwielbia łamigłówki i odznacza się doskonałą pamięcią. Jego przyjaciel Maciej – to jeż marzyciel, za dnia błądzący myślami w obłokach, a nocą nie mający sobie równych w tropieniu i bezszelestnym skradaniu się i Stefan – dzik optymista, który uwielbia żołędzie i niespodzianki.
Zwierzęta wraz z Panią Jadzią otrzymują kolejne zlecenie. Na prośbę Manueli Szulc udają się do Egiptu, by wyjaśnić tajemnicze zaginięcie figurki Totmesa II. Zadanie to nie będzie proste, bowiem okaże się, że to bohaterowie… są obserwowani i śledzeni. Kto chce popsuć szyki dzielnym detektywom? Czy ich życie jest zagrożone? Czy odnajdą złodzieja?

Historia uczy, że ludzie mogą kłamać i oszukiwać po to, aby się wzbogacić. Chęć zysku potrafi zdominować zdrowy rozsądek i uczciwość.
Oprócz ciekawej historii młody czytelnik dowie się, że nie jest wstydem bać się rzeczy nowych. Pozna również, czego nie wypada robić w hotelu, aby ktoś nie pomyślał, że jest się nieokrzesanym i źle wychowanym.
Po raz kolejny autorka tak prowadzi historię, że nie da się przewidzieć jej końca. Lubię, kiedy napięcie rośnie w miarę czytania kolejnych stron i opada na ostatnich kartkach.
Tekst świetnie uzupełniają ilustracje Huberta Grajczaka.

Książka godna polecenia dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem, ponieważ jest ona napisana dużymi literami.
Polecam na szare, jesienne wieczory.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-11-01, Przeczytałem,

[Współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Agnieszka Stelmaszyk to jedna z najpopularniejszych polskich autorek literatury dziecięcej i młodzieżowej. W marcu tego roku ukazał się pierwsza część z cyklu o Alfredzie Wiewiórze. Pod koniec września została wydana druga część. Autorka ponownie zabiera nas do Parku Księżycowego, w którym żyje sobie Alfred Wiewióra i jego przyjaciele: Maciek Jeż i Stefan Dzik. Jest jeszcze pani Jadzia. Wszyscy pomagają głównemu bohaterowi rozwiązywać przeróżne zagadki.

Ich nową klientką jest Manuela Szulc, która ma tajemniczą sprawę do rozwiązania i zlecą ją właśnie naszemu Alfredowi. Aby dowiedzieć co to za zagadka, ściąga trójkę przyjaciół aż do Egiptu. Wyprawie cały czas towarzyszy im przesympatyczna Pani Jadzia. Na miejscu dowiadują się, że została skradziona statuetka przedstawiająca faraona. Znajdywała się ona w sejfie u Manueli. Dziwne jest jednak to, że obok posążka były tam jeszcze klejnoty, które pozostały na miejscu. Czy złodziej znał szyfr, czy włamał się? I kto nim był? Aby rozwiązanie zagadki nie przebiegło za szybko i łatwo, nasi bohaterowie są obserwowani. Kto ich śledzi i czy uda im się znaleźć złodzieja? Przekonacie się sami.

,,Alfred Wiewiór i Posążek Faraona" to przesympatyczna historia detektywistyczna. Z jednej strony zabawna, a z drugiej posiada elementy charakterystyczne dla prawdziwego kryminału. Trzyma w napięciu i wzbudza emocje tj. strach czy napięcie. Jest tu sprawa do rozwiązania i ktoś kto nie chce by odkryto prawdę.

Książka nadaje się zarówno do wspólnego czytania z dziećmi, jak również do pierwszych prób samodzielnego czytania. Posiada duży tekst, dzięki czemu dziecku będzie łatwiej mogło samo przeczytać zdania. Zabawna i trzymająca w napięciu historia na pewno nie zanudzi nikogo, wręcz przeciwnie. Sprawi, że będzie się chciało czytać dalej i dalej, by poznać zakończenia tej sprawy.

Ilustracje zawarte w książce pomagają dziecku zrozumieć czytany tekst i pobudzają wyobraźnie. Książka przeznaczona jest dla dzieci od 6 do 8 lat, ale moja prawie 5 -latka, również polubiła Alfreda i jego przyjaciół. Dziecko rozwija również słownictwo. Dowie się np. co tą hieroglify i po co je robiono.

Książeczka jest nie wielka. Wydana w formacie mieszczącym do torebki czy plecaka. W sam raz by zabrać ją na spacer czy dłuższą wycieczkę samochodem. Polecam!

Kto mnie przytuli? Złotek kocurek z charakterem
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kto mnie przytuli?  Złotek kocurek z charakterem

Zwierzaki czekają na nowe domy Książki z serii Kto mnie przytuli? oczarują wszystkich małych przyjaciół zwierząt. Pieski i kotki, o których...

Zaginiony klucz do Asgardu
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Zaginiony klucz do Asgardu

Wykopaliska archeologiczne na wyspie Wolin to dla Ani i Bartka istny raj! Kiedy przypadkiem poznają Helenkę, sprawy przybierają zaskakujący obrót...