Australijskie piekło

Dajcie się porwać przygodzie i razem ze mną wkroczcie na pokład Batavii. Ale ostrzegam! To nie będzie bezpieczna wyprawa. Czy skazani na wiele miesięcy niewygody i nieprzychylne fale dobijemy szczęśliwie do celu...?

Gotowi? Płyniemy!

Na początek cofnijmy się w czasie do XVII wieku, gdzie nowy i piękny okręt zwany Batavia miał wyruszyć w swój pierwszy rejs. Czy to nie brzmi ekscytująco?
Na jego pokładzie, przygotowani do wielomiesiecznej podróży pasażerowie. A wśród pierwszy po Bogu - czyli kapitan statku Adrian Jakobsz.
Na pokładzie zabraknie damskiego towarzystwa, bowiem m.in. piękna Lukrecja van der Mylen wraz ze swoją służącą udaje się w rejs, aby dostać się do swojego męża. Jednak na Batavii znajduje się ktoś jeszcze. Diabeł wcielony pod postacią Jeronima Kornelisza. Człowiek ten, jako pomocnik chirurga wyruszył w podróż. A jego przeszłość, którą poznamy na początku raczej nie wzbudzi sympatii. To tyle jeśli chodzi o dobre wieści...
...rejs ten był skazany na porażkę. Dojdzie do katastrofy, która zapoczątkuje prawdziwe piekło.
Jak wiele człowiek jest w stanie zrobić, aby przetrwać? Komu można zaufać, a kto jest gotowy zdradzić?
Gwałty, morderstwa, podstęp, głód, zdrada... Jest też miłość, a ta z kolei bywa fałszywa...
"Australijskie piekło" to osnuta na faktach powieść, dla której tło stanowiły wydarzenia związane z dziewiczym rejsem holenderskiego statku.
Autor, serwuje nam prawdziwą ucztę historyczną, bowiem bohaterami jego książki są również postaci z przeszłości, członkowie załogi, których dane udało mu się znaleźć m. in. wspomniany już Jeronimus Cornelisz, Lucretia van der Mylen czy Adriaen Jacobsz.
Na końcu książki znajduje się dodatek w postaci tła historycznego, co stanowi idealne uzupełnienie dla tej historii i ciekawą garść faktów, o jakich zapewne niewielu słyszało.
Miałam okazję poznać już styl autora, który z resztą przypadł mi do gustu. Tak więc jego najnowszą powieść czytałam z przyjemnością. Historia, jaką rozpoczyna się książka, porywa nas bez pamięci. A od momentu wpłynięcia Batavii, gwarantuję, że nie odłożymy lektury dopóki nie dowiemy się jak ta wyprawa się skończy. Dzieje się wiele, a jedno wydarzenie napędza kolejne. Trudne warunki sprawiają, że nasi bohaterowie podejmują ryzykowne, odważne a czasem wręcz szalone decyzję. Do czego są w stanie się posunąć? Świetnie przedstawiony charakter człowieka, a dokładnie to jak ulega on zmianie w zależności od tego, na co jesteśmy skazani, narażeni. Radosław Lewandowski niesamowicie ukazał nam, czym w istocie jest wola życia w człowieku, a przykładów znajdziemy tu co nie miara.
Powieść ta jest bardzo klimatyczna. Słownictwo i wyrażenia związane ze statkiem, rejsem pozwalają nam w pełni przenieść się na pokład Batavii.
Niemal czuć w powietrzu słoną wodę!
Autor "Australijskiego piekła" wykonał naprawdę solidny kawał dobrej roboty, mówiąc potocznie, ponieważ odszukanie faktów, dat, postaci historycznych i przedstawienie nam całego tła historycznego to nie lada wyzwanie. Wielki ukłon w stronę Radosława Lewandowskiego.
Jeśli w kręgu Waszych zainteresowań są książki o dalekich i nie do końca bezpiecznych wyprawach, książki w których bohaterowie są naprawdę dopracowani, barwni a przede wszystkim ciekawi to ta pozycja będzie dla Was idealna.
Ja ze swojej strony pragnę serdecznie podziękować za zaufanie i możliwość patronowania tej powieści. Jestem niezwykle dumna ze taka właśnie książka trafiła pod moje skrzydła.
Czytajcie "Australijskie piekło", z czystym sumieniem to najlepsza książka jaką od bardzo bardzo dawna miałam okazję przeczytać.
Za egzemplarz dziękuję Autorowi

Informacje dodatkowe o Australijskie piekło:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-02-14
Dodał/a opinię: blondeside

Zobacz opinie o książce Australijskie piekło

Kup książkę Australijskie piekło

Wikingowie. Wilcze dziedzictwo
Radosław Lewandowski0
Okładka ksiązki - Wikingowie. Wilcze dziedzictwo

Europa Północna, X wiek n.e. Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy od lat  toczą między sobą krwawe wojny o ziemię, bogactwa i honor. Tłem dla pasjonującej...

Wikingowie (Tom 4). Kraina Proroka
Radosław Lewandowski0
Okładka ksiązki - Wikingowie (Tom 4). Kraina Proroka

Czwarta, finałowa część cyklu, spinająca klamrą wątki i losy postaci poznanych w tomach poprzednich. Znajdziemy tu dalsze dzieje Erika Erykssona - młodego...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;