Będę tobą

Styl Janelle Brown spodobał mi się już w momencie, w którym miałam możliwość zapoznać się z jej pierwszą książką Oszustka: Kultura obrazkowa - XXI wiek – Instagram – tkanie kłamstw… (ankabook.blogspot.com) Według mnie Autorka wysoko ustawiła sobie poprzeczkę. Ciekawa więc byłam niezmiernie, czy jej najnowsza książka okaże się równie dobra.

Bliźniaczki Sam i Elli w dzieciństwie były ze sobą bardzo blisko. Nawet zamieniały się tożsamościami, mając z tego niezły ubaw. Gdy pewnego dnia odkryła je agentka Hollywood i zaczęły grać w filmach, ich więź powoli umierała, aż w końcu między nimi wyrósł mur. W dorosłym życiu nie utrzymywały ze sobą kontaktów od ponad roku, ale gdy do Sam zadzwonił ojciec i oznajmił, że potrzebują jej pomocy, bo Elli zniknęła bliźniaczka, nie wahała się ani chwili. Na miejscu zaczęła odkrywać wiele nieznanych, szokujących faktów z życia siostry.
Co takiego wydarzyło się przez rok?

W Oszustce Autorce udało się zgrabnie przemycić w fabule aktualne kwestie obdzierania się na własne życzenie z prywatności w mediach społecznościowych i niebezpieczeństw, które mogą się za tym kryć. Tym razem porusza inne ważne społecznie tematy takie jak alkoholizm, bezpłodność, dziecięcy show-biznes, potrzeba samoakceptacji i bycia w grupie, która niepostrzeżenie może związać nas ze sobą na całe życie. Historia uzmysławia nam, co znaczy siła manipulacji. Ukazuje niebezpieczne organizacje, które pod płaszczykiem niesienia pomocy i wsparcia cichaczem odetną nas od świata, zniszczą więzy rodzinne i dyskretnie, ale skutecznie odsuną nas od znajomych. W końcu jest to barwna historia o siostrzanych więziach, których siła może uskrzydlać lub zniszczyć.

Akcja rozkręcała się powoli, co lubię ze względu na większą możliwość wejścia w skórę bohaterów, współodczuwania ich emocji i spokojne, dogłębne zapoznane się z całym tłem obyczajowym, które składa się na fabułę. Najnowsza książka Janelle Brown to rewelacyjna mieszkanka wątków obyczajowych z rozwiniętymi aspektami psychologicznymi i elektryzującej sensacji. Historia przedstawiona jest z perspektywy obu bliźniaczek. Co z tego, że były prawie nie do odróżnienia skoro charakterem różniły się jak dzień i noc? Bardziej polubiłam i rozumiałam Sam, ale osobą, która mnie irytowała najbardziej to matka bliźniczek oraz psycholog Cindy Medina. Czytając zarówno relację Sam, jak i Ellie czułam dreszcze przebiegające po plecach. Ich historie były niesamowite, smutne, ale realne, pouczające i dające pole do rozważań.

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję PRart Media oraz Wydawnictwu Agora.

Informacje dodatkowe o Będę tobą:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-09-28
Tytuł oryginału: I'll be you
Dodał/a opinię: Anna Szulist

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Będę tobą

Kup książkę Będę tobą

Ona była nią, ja byłam mną: ot, dwa odrębne byty. Jednak miejscami nakładałyśmy się na siebie, a dzieląca nas granica stawała się niewyraźna. Lubiłam taki układ. Mogłam być całkiem odrębną, wyjątkową osobą, pozostając jednocześnie częścią n a s. Już nigdy nie musiałam być sama.

Kiedyś stanowiłyśmy jedność. Ja byłam nią, a ona mną. Trwałyśmy zawieszone w macicy naszej matki, a potem nagle rozdzieliłyśmy się na dwa życia - nowe, choć identyczne w każdym szczególe.

Oszustka
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Oszustka

Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje? Bestsellerowy thriller epoki Instagrama! Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem...

Nie mam nastroju na miłość
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Nie mam nastroju na miłość

Trzy kobiety z rodziny Millerów, trzy różne historie. Matka i jej dwie córki odnajdują się w środku upalnego lata, gdy każda z nich przeżywa osobistą klęskę...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;