Będziesz moja

Tom 1 cyklu Ada Czarnecka i Krystian Wilk

Nie wiem jak to jest u Was, ale dla mnie bieżący rok, to czas ciągłych odkryć czytelniczych. Poznałam całe mnóstwo naszych rodzimych autorów. Jedni bardziej inni mniej przypadli mi do gustu, ale nie zmienia to faktu, że ciągle chcę poznawać nowe nazwiska. Diana Brzezińska jest jedną z autorek, które ogromnie polubiłam. Nie pozostaje mi nic innego jak zatopić się w świat, który stworzyła.

Akcja książki rozgrywa się w Szczecinie i jego okolicach. Przypadkowo pod lasem zostaje znalezione ciało brutalnie zamordowanej kobiety. W krótkich odstępach czasowych znaleziono kolejne dwa ciała kobiet, które zginęły w taki sam sposób. Policja i prokuratura wie, że ma doczynienia z seryjnym mordercą, a znalezienie kolejnego ciała to tylko kwestia czasu. Zostaje powołana specjalna grupa śledcza, która wspólnie ma odnaleźć tego zwyrodnialca. W skład grupy wchodzą nie tylko policja i prokuratura, ale także psycholog kryminalny i informatyk. To innowacyjny sposób na prowadzenie tego typu dochodzenia, ale wszyscy wierzą że jak połączą siły znajdą tego zwyrodnialca i ochronią nieświadome kobiety.

Śledztwo bardzo powoli przesuwa się do przodu, by w pewnym momencie stanąć w martwym punkcie. Mimo że psycholog Ada Czarnecka stworzyła doskonały profil mordercy, nie potrafili odnaleźć go ani ostrzec potencjalnej ofiary. Nieoczekiwanie Ada i Krystian Wilk połączyli obecne śledztwo ze sprawą zaginięcia mężczyzny sprzed lat. Akta przeniesiono z Archiwum X, gdzie leżały jako nierozwiązane śledztwo.

Czy powołany zespół śledczy odnajdzie mordercę? Kim on jest i jaki ma związek ze sprawą tajemniczego zaginięcia mężczyzny?

Jak pisałam wyżej, to moje pierwsze spotkanie z twórczością Diany Brzezińskiej. I już wiem, że nie ostatnie. Akcja książki powoli się rozkręca, ale jak już nabierze tempa, to szybko przechodzi do finalnego zakończenia książki. Końcówka tej historii była dla mnie zaskoczeniem i tylko odrobinkę domyślałam się jak się to zakończy. Oczywiście koniec końców autorka sama zachęca nas do sięgnięcia po kolejny tom.

W powieści poznajemy różnych bohaterów, ale najważniejsi są też najfajniejsi. Strasznie polubiłam Adę i Krystiana. Wiem, że każde z nich jest totalnie różne, mają swoje własne życia. Ada jest mężatką, a Krystian lekkoduchem, żyjącym chwilą. Mimo że są tak różni coś ich do siebie ciągnie. Mam cichą nadzieję, że Pani Diana w którymś momencie połączy ich ze sobą. Autorka rozbawiła mnie nie jeden raz dialogami tych dwojga. Śmiałam się sama do siebie, a może raczej do książki.

Podsumowując to bardzo fajnie napisana sensacyjna powieść, którą czyta się z ogromną przyjemnością. Ostatnie strony dają nam odczuć, że będzie ciąg dalszy, więc zabieram się za nią, bo umieram z ciekawości co tam się jeszcze może wydarzyć.

Polecam

Informacje dodatkowe o Będziesz moja:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2019-09-18
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Będziesz moja

Kup książkę Będziesz moja

"Twój brat nas zabije, komendant nas dobije, twój przełożony wykopie dla nas dół a mój szef grabarz nas zakopie"

Byli wzorową rodziną. Zawsze szczęśliwi i uśmiechnięci, do bólu wręcz idealni i przez to nawet nudni. Taka rodzina często ukrywa jakiegoś trupa w szafie.

Nie dopniesz swego
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie dopniesz swego

Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na miejsce zbrodni: w polickim lesie znaleziono męskie przedramię...

Zaufasz mi
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Zaufasz mi

Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych samobójstwach. Życie odbiera sobie młody chłopak wychodzący na...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;