Będziesz na to patrzył

Nie będę tego dłużej ukrywać. Ta książka troszeczkę mnie przeraziła. Dlaczego?

Bohaterami tej książki są: Marek, ojciec i mąż, lekarz. Elwira, matka i żona, tłumaczka języka tureckiego. Marta, córka państwa powyżej, nastolatka mająca problemy z fizyką.
Początkowo dowiadujemy się z książki, że Marek miał romans z dwudziestoparoletnią kobietą, która podobno popełniła samobójstwo. Marek niejednokrotnie zadawał sobie pytanie, co się z nią tak naprawdę stało, że posunęła się do takiego czynu. Twierdził, że ją kochał, jednak od momentu jej śmierci starał się skupić na rodzinie. Wszystko było w porządku do momentu otrzymania ciekawego listu, w którym napisane było:
"BĘDZIESZ NA TO PATRZYŁ".
I od tego momentu w rodzinie Barczów, bo tak się nazywali, działy się bardzo dziwne i złe rzeczy.

Co zrobił Barcz, że naraził na niebezpieczeństwo swoją rodzinę?

Córka spotyka doktora fizyki, który proponuje jej pomoc w znienawidzonym przedmiocie. Co stanie się z nią? Czy wyjdzie z tego "cało"?

W tej książce znajdziemy z pewnością motyw zemsty. Pająk - osoba nie do końca zrównoważona psychicznie, obserwuje rodzinę Barczów bez żadnych skrupułów. Planuje każdy krok swojej zemsty, zna wszystkie tajemnice rodziny. List "Będziesz na to patrzył" powtórzy się nie raz. Nie raz wyląduje w skrzynce Barczów, i nie tylko w skrzynce...

Rodzina Barczów to synonim normalnej, spokojnej rodziny. A w każdej rodzinie są pewne problemy.

[MOJE ODCZUCIA PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI]

Nie będę ukrywać zaskoczenia. Nie mogę sklasyfikować tej pozycji do jednego gatunku, co jest pewne. Sposób pisania Magdy Rem również mnie zaintrygował, bowiem nie spodziewałam się takich trzymających w napięciu konkretów od samego początku książki. Brakowało mi pewnych psychologicznych opisów. Jednak jeśli ktoś poszukuje w książkach zagadek, skondensowanej brutalności, bawienia się w detektywa - to książka dla niego.

Informacje dodatkowe o Będziesz na to patrzył:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-07-03
Dodał/a opinię: czytajaca_Sandra

Zobacz opinie o książce Będziesz na to patrzył

Kup książkę Będziesz na to patrzył

Tysiąc róż
Magda Rem0
Okładka ksiązki - Tysiąc róż

Michał i jego żona Elżbieta wiodą spokojne życie w domu na uboczu. Regularnie włączają zraszacz, rozmawiają z sąsiadem, odwiedza ich listonosz, mają swoje...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis