Berek literek czyli psoty od A do Z

Bardzo lubię poznawać mądre książeczki dla dzieci. Tym razem sięgnęłam po "Berek literek" i muszę przyznać, że jest to rewelacyjny zbiór wierszyków dla dzieci, które bawią i uczą jednocześnie.

W książeczce znajdziemy wierszyki dla dzieci w formie rymowanek. Uważam, że są one nie tylko zabawne, ale także w fajny sposób napisane. Poznając "Berek literek" dzieci uczą się literek, poprawnej pisowni wyrazów, ortografii i wymowy trudniejszych słówek. W wierszykach znajdujemy bowiem wyrazy takie jak "wyżła", "rzekotka", które są idealnym treningiem. Po przeczytaniu książeczki również alfabet nie jest straszny.

Super sprawą jest również rymowanka "Znaki rozmaite", która uczy gdzie i jak stawiać: przecinki, średniki, myślniki, dwukropki, wykrzykniki, pytajniki, nawiasy, cudzysłów, wielokropki, kropki. Uważam, że tu świetny pomysł, ponieważ wierszyk w rymowany sposób pokazuje, jak prawidłowo używać znaków.

Na uznanie zasługuje również wykonanie całości. Mamy tutaj do czynienia z twardą oprawą oraz pięknymi ilustracjami wewnątrz książeczki, które nie tylko zachęcają do czytania, ale także cieszą oko. Ja jestem zachwycona!

Książeczka jest idealna dla dzieci, które dopiero wchodzą w świat słów, ponieważ pomaga im oswoić się z polskim językiem, ale jest również genialnym uzupełnieniem dla starszych dzieci, którym pomoże poćwiczyć wymowę, przyswoić ortografię.

"Berek literek" to książeczka, w którą powinien zaopatrzyć się każdy rodzic. Poprzez czytanie dzieci łącza zabawę z nauką. Zdecydowanie jest to świetny trening językowy, ale także pomoc w nauce ortografii czy też trudniejszych wyrazów. Poprzez rymowanki o wiele łatwiej zapamiętać słowa, które na co dzień sprawiają kłopoty. Dodatkowym atutem jest humor, który autorka wplata w wierszyki.

Zachęcam więc Was go zaopatrzenia się w "Berek literek". Moim zdaniem jest to świetna inwestycja i warto ją mieć u siebie w domu. Ja nie zawiodłam się i jestem pewna, że i Wam się spodoba.

Informacje dodatkowe o Berek literek czyli psoty od A do Z:

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Zobacz opinie o książce Berek literek czyli psoty od A do Z

Kup książkę Berek literek czyli psoty od A do Z

Kołderkowe bzdurki dla syna i córki. Audiobook
Agnieszka Frączek0
Okładka ksiązki - Kołderkowe bzdurki dla syna i córki. Audiobook

"Bo ja mam taką piżamkę, co niezłym bywa gałgankiem - z poduszką bawi się w berka, a z kołdrą tańczy oberka...". Mistrzyni słowa Agnieszka Frączek przenosi...

Złap byka za rogi, czyli półżartem o pułapkach językowych
Agnieszka Frączek0
Okładka ksiązki - Złap byka za rogi, czyli półżartem o pułapkach językowych

Świat aż się roi od byków. Pół biedy, jeśli taki byk ma rogi i pasie się na łące. Gorzej, kiedy nie ma ani rogów, ani nawet łat, a zamiast brykać w koniczynie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;