Bezwzględny

Bezwzględny książka, która mnie zaskoczyła i pochłonęła.

Małe miasteczko, gdzie każdy każdego zna, gdzie liczy się wizerunek i pobożność. W takim miasteczku przez babcię i dziadka zostaje wychowywana Imogen wraz z bratem. Imogen aby zadowolić swoją babcię jest grzeczna, chodzi do kościoła i stara się nie robić problemów w przeciwności co do jej brata. Jednak wg starszej pani jej wnuczęta mają diabła pod skórą, którego przez przemoc fizyczną i psychiczną stara się wygonić. Imogen jako dziewczyna musi być ułożona, jej bratu pozwala się na więcej. Jednak Imogen nie tylko z babcia musi się zmagać, na jej drodze stoi Kane, jej prześladowca, dręczyciel chłopak którego nienawidzi. Dziewczyna jest już tak zmęczona życiem i jego smutnymi kolorami że postanawia popełnić samobójstwo, jednak jej największy koszmar ratuję ją. Dla Imogen Kan stał się bezpieczną przystanią, po biciu przez babcie ucieka do jego łózka aby się schronić. Imogen w osobie którą nienawidziła zaczyna się zakochiwać. I kiedy jej życie nabrało pozytywnych barw dziewczyna znika i nikt nie wiem co się z nią stało? Dlaczego Imagen porzuciła chłopaka bez którego już nie umiała żyć? Co się z nią stało, gdzie wyjechała?

Bezwzględny to książka toksyczna, mroczna, patologiczna, ale... jest również zaskakująca, inteligentna, wciągająca.
Dwoje nastolatków, którzy ma swój własny bagaż doświadczeń najpierw się nienawidzą a później zakochują, choć nadal się krzywdzą.
Jednak dla mnie największe uznanie za ukrytą intrygę, której ni jak nie da się odkryć. Powód zniknięcia Imogen i jej dalsze perypetie zwaliły mnie z nóg. I choć już relacje Imogen i Kane były mroczne, to po przeczytaniu powodu i sposobu zniknięcia Imogen zostałam bez słowa.

Historia która niesie wiele ciężkich emocji i wiele trudnych tematów, Nastolatka, która zmuszona jest żyć pod dyktando toksycznej babci. Kane, dzieciak, który ludzi trzyma na dystans, ma problem z zaufaniem. Zakończenie, które pozwoli wziąźć oddech ale też jest promieniem słońca w deszczowy, mroczny dzień.

Polecam książka, która jest trudna ale ma w sobie niesamowitą historię.

Informacje dodatkowe o Bezwzględny:

Kup książkę Bezwzględny

Który z nich
A.E. Murphy0
Okładka ksiązki - Który z nich

Drugi tom trylogii ,,Zamarznięte serce".Seria autorki powieści Jego asystentka, Bezwzględny i Przybrany brat! Gwen czuje się rozdarta. To, co wydaje się...

Jego asystentka
A.E. Murphy 0
Okładka ksiązki - Jego asystentka

W życiu Rose Sinclair wszystko musi być policzone. A właściwie musi być jakąś wielokrotnością szóstek. Dopiero wtedy Rose odczuwa ulgę. To dzięki...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;