Bitwa o Skandię

Tom 4 cyklu Zwiadowcy

„Problemy odłożone na później mają to do siebie, że często same się rozwiązują.”

Will, to wychowanek sierocińca w Redmont i czeladnik Halta. Bohater trafił do elitarnej grupy, która dbała o bezpieczeństwo kraju. Chłopiec pokazał wielokrotnie, że zasłużył na to by znaleźć się w grupie pięćdziesięciu najlepszych z najlepszych.
W tym tomie, wraz z Evanlyn docierają do domu w górach. Czekają na przyjście wiosny by ruszyć w dalszą drogę. Napotkany w lesie Temudżein krzyżuje ich plany. W porę przybywa Halt z Harace'm, którzy ratują bohaterów z opresji. Okazało się jednak, że powrót do domu stał się niemożliwy. Wielotysięczna armia temudżeinów chce napaść na Skandię. Czy Ragnak da szansę Atabi i jego planowi pokonania wroga? Czy przyjaciołom uda się wrócić do Araluenu?

Każdy tom jest lepszy od wcześniejszego i każdy czyta mi się z ogromną przyjemnością. Po zwolnieniu (tom 3) nastąpiło przyspieszenie (tom 4). Wartości przekazywane we wcześniejszych tomach w tym są podtrzymywane. Współpraca, wspólny cel i uczciwość – wygrywają. Przyjaźń, odpowiedzialność za drugą osobę i poczucie honoru – bezcenne. Wartka akcja, super opisy i dialogi, w których coraz częściej pojawia się element inteligentnego humoru i bohaterowie, którzy widać i czuć, że dorastają, rozwijają się i wyciągają wnioski. Książka uczy, że doświadczenie i umiejętność uczenia się przez obserwację ma olbrzymi wpływ na utworzenie dobrego, przemyślanego planu, który jest połową sukcesu. Wielość scen batalistycznych, mnie dziewczynę, nie odstraszyła. Czuć spójność przez cały czas trwania historii.

„(…) życzliwa zachęta (…) skutkuje znacznie lepiej niż miażdżąca krytyka.” Zachęcam Was zatem do sięgnięcia po tę serię. Ja sięgam po kolejny tom.

Polecam.

Kup książkę Bitwa o Skandię

Ziemia skuta lodem
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana. Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał...

Ruiny Gorlanu
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Ruiny Gorlanu

Trzecie miejsce na liście bestsellerów New York Timesa za ,,Zmierzchem" Stephenie Meyer i ,,Eragonem" Christophera Paoliniego! Ponad milion sprzedanych...