Bratobójca

Tom 2 cyklu Wojna Lotosowa

"Bratobójca. Wojna lotosowa" to drugi tom trylogii "Wojna lotosowa".
Ta część opowiada o tym jak po śmierci szoguna imperium pogrąża się w chaosie. Yukiko i Buruu spiskują z rebeliantami w celu ocalenia kraju. Tymczasem Tancerkę Burzy trawi wściekłość po śmierci ojca, a jej zdolność słyszenia myśli żyjących istot doprowadza na skraj szaleństwa.
Jay Kristoff stworzył niesamowitą powieść. Nie przypomina niczego, co do tej pory czytałam. Pewnie ma to związek z tym, że mało znam mitologię japońską.
W każdym razie powieść należy do fantastyki i czyta się ją z przyjemnością.
Porusza takie tematy jak miłość, zdrada, lojalność, przyjaźń, wierność, wściekłość, nienawiść, ..
Już nie mogę doczekać się dalszych losów Yukiko. Dziewczyna ma zaledwie szesnaście lat, a już musi walczyć o swój kraj, o to w co wierzy, a takie okoliczności z pewnością wzmacniają charakter. Dziewczyna ma przed sobą nie lada wyzwanie i czekają ją przeróżne przygody.
W każdym razie uważam, że książka jest warta zarówno przeczytania jak i polecenia.

Informacje dodatkowe o Bratobójca:

Kup książkę Bratobójca

Bratobójca. Wojna lotosowa. Tom 2
Jay Kristoff0
Okładka ksiązki - Bratobójca. Wojna lotosowa. Tom 2

Druga część wzruszającej opowieści o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie Po śmierci szoguna Yoritomo imperium pogrąża się w chaosie, a wojna domowa...

Bożogrobie
Jay Kristoff0
Okładka ksiązki - Bożogrobie

Mia Corvere, niszczycielka cesarstw, znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa, ale wielu członków Duchowieństwa...