Cena szczęścia

Tom 2 cyklu Saga rodu Cantendorfów

"Zwykły układ matrymonialny nie wystarczał. Tutaj była potrzebna prawdziwa miłość, zdolna ochronić młodą żonę przed mieszkającym w wiekowych murach tajemniczym złem, które bez skrupułów eliminowało kolejne przekraczające próg zamku kobiety."

Po nagłych zaręczynach wioska aż huczy od plotek. Ludzie są poruszeni wyborem hrabiego, który sprzeciwił się tym rodzinie oraz ogólnie przyjętym normom. Młodzi muszą od teraz mieć się na baczności. W tej chwili są na świeczniku wszystkich mieszkańców. W międzyczasie wiedźma Alice pragnie odkryć swoje pochodzenie, a Lady Adler obmyśla plan pozwalający jej zostać na zamku oraz odzyskać zainteresowanie Aleksandra. Każdy ma swój cel, tylko komu uda się go zrealizować.

Czy miłość będzie w stanie przetrwać wszelkie próby? Narzeczonych czeka szczęście czy też nieszczęście?

W tej części poznajemy bliżej wiedźmę Alice, jej myśli i pragnienia. Odkrywamy również jej przeszłość i jak trafiła do domu swojej opiekunki. Wbrew temu, co ludzie o niej mówią, Alice nie jest złą osobą, mam wrażenie, że jest ona najmniej zakłamana z nich wszystkich. Stara się po prostu znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją od lat pytania. Czy jej się uda?

Lady Adler dobitnie w tej części mnie denerwowała, nie potrafiła pogodzić się z porażką. Dniami i nocami myślała tylko o sobie i o odzyskaniu swojej pozycji. I to, co obmyśliła, to już jest niewybaczalne. A co zrobiła? Cóż, trzeba sprawdzić. 😜

" Sumienie miała niczym z ołowiu. Czarne i splamione bardzo poważnymi winami. Mogła o nich nie myśleć, nie rozmawiać i nie przejmować się nimi, ale one i tak blokowały uśmiech na jej twarzy. Nie pozwalały na szczęście w żadnej sytuacji. "

Nie mogłam się doczekać, aż poznam dalsze losy bohaterów. Skrywana tajemnica zamku ujrzała światło dzienne, a jej konsekwencje zaskoczą nas jeszcze szybciej niż, myślicie. Wreszcie się doczekałam i w życiu bym nie zgadła, że to o to chodzi. W głowie miałam inną teorię na ten temat. Autorce udało się mnie zaskoczyć. Coś czuję jednak, że to nie jest cała prawda, za tym musi kryć się coś jeszcze.

Bohaterów poznałam już przy poprzednim tomie, więc podczas lektury tej części było mi już łatwiej. Pochłonęłam książkę na raz, dosłownie. Nie mogłam się oderwać, tak mnie, pochłonęła lektura. Niektóre wątki zostały zakończone, inne dopiero się rozpoczęły. Jak to dalej się rozwinie? Okaże się w następnym tomie.

Zakończenie pozostawia nam wiele niewiadomych, w sumie skończyło się w samym środku akcji. Podejrzewam, że w następnej części dopiero zacznie się dziać. I już nie mogę się doczekać.

Informacje dodatkowe o Cena szczęścia:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-03-22
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Cena szczęścia

Kup książkę Cena szczęścia

Pojedynek uczuć
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Pojedynek uczuć

Jaką niespodziankę może nam jeszcze zgotować życie? 30-letnia Maja mieszka ze swoim synkiem w eleganckim apartamencie, nabytym za namową ojca dziecka,...

Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety

Otoczony jabłoniowym sadem dom rodziny Zagórskich znajduje się w niebezpieczeństwie. Kłopoty finansowe zmuszą Jana seniora rodu i właściciela księgarni...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;