Centrum śmierci

Interesuje Was kryminalistyka i medycyna sądowa? Jeżeli tak, to mam dla Was kawał dobrej lektury.

Oto Nowy Jork, jakiego nie znałeś: podróż przez pełne robactwa noclegownie w ponurych dzielnicach i luksusowe apartamenty w centrum miasta, podczas której z kolejnych szaf metropolii niespodziewanie wychodzą trupy.

Bliżej metropolitarnych kostnic znajdziesz się tylko jako ofiara morderstwa.

Shiya Ribowsky przez piętnaście lat pracował jako śledczy w Biurze Naczelnego Lekarza Sądowego Nowego Jorku. Kierował jednym z największych przedsięwzięć w dziejach medycyny sądowej, identyfikując szczątki ofiar zamachu na World Trade Center z 11 września 2001 roku. Przeprowadził tysiące autopsji i odegrał kluczową rolę przy wyjaśnianiu kilku najbardziej zagadkowych zgonów w Nowym Jorku.
Autor w bardzo drobiazgowy sposób przedstawia nam tajniki autopsji, nie używa trudnych pojęć z zakresu medycyny, dzięki temu książkę czyta się naprawdę dobrze i szybko. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie rozdziały poświęcone tragedii WTC, poszukiwanie zwłok, identyfikacja ofiar, reagowanie najbliższych o śmierci członka rodziny, to wszystko jest tak szczegółowo opisane, że momentami do oczu napływały mi łzy.
"Centrum śmierci" to bardzo emocjonujący i naprawdę dobrze skonstruowany reportaż, który wciąga już od pierwszych stron. Idealny szczególnie dla tych, którzy chcieliby poznać tajniki medycyny sądowej, choć nie tylko. Myślę, że fani kryminałów również będą usatysfakcjonowani lekturą. Podróż z Shiya Ribowskym w głąb tajników medycyny sądowej była dla mnie czymś nowym, ale i czymś niezwykle ekscytującym. Bardzo polecam.

Informacje dodatkowe o Centrum śmierci:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381959940
Tytuł oryginału: Dead Center: Behind the Scenes at the Worlds Largest Medical Examiners Office
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Centrum śmierci

Kup książkę Centrum śmierci

Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI
Tom Shachtman0
Okładka ksiązki - Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI

Bardzo prawdziwe... Absolutnie hipnotyzujące. - Ann Rule Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis