Charlotte Street

"Są takie chwile w życiu - a nawet całe dni - które potrafią przesłonić inne w jednym momencie. przypominają ukłucie szpilki. Ostre, bolesne i zagłuszające wszystko inne, cała reszta ginie w bezsensownej mgle." Muszę przyznać, że do zakupu tej książki zachęciła mnie poniekąd okładka, jej krótki opis, a także... dość niska cena (akurat udało mi się trafić na naprawdę korzystną). Przeczytałam ją dość szybko, ale czy została w pamięci? Nie jestem przekonana. Jest to historia, która z jednej strony mogłoby się wydawać, że miłosna, ale z drugiej o tej relacji pomiędzy bohaterem, a tajemniczą dziewczyną jest niewiele... I to może rozczarować potencjalnych czytelników. Więc jeśli liczycie na historię typowo miłosną, to raczej ta książka nie do końca spełni Wasze oczekiwania. Jednak z drugiej strony, to dobra opowieść pokazująca, że życie wcale nie zawsze jest takie jakbyśmy tego chcieli, a kiedy coś się sypie to akurat wszystko naraz. Mimo to, jak głosi pewne powiedzenie: "Po każdej burzy wychodzi słońce" - nie tylko upadki spotykają głównego bohatera, ważne, że konsekwentnie dąży do celu i zdaje sobie sprawę z własnych błędów. Momentami historia bywa też zabawna, tak, że naprawdę śmiałam się głośno czytając niektóre rozdziały. Stąd - może nie porywa, ale taka lekturka na zimowy wieczór - jak najbardziej. :) "-Wiedziałam, że cię znam... - powiedziała -Ja chyba też wiedziałem, że cię znam - odparłem."

Informacje dodatkowe o Charlotte Street :

Wydawnictwo: Sonia Draga