Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku

Książka ta jest odpowiedzią na obecną audycję radiową w TOK FM. Dr Andrzej Depko prowadził ją razem z Ewą Wanat. Audycja realizowana była przez pięć lat, począwszy od 2007 roku. Jej owocem było to, że kilkaset kobiet z Polski podzieliło się z seksuologiem swoimi fantazjami. Są one główną treścią książki. Jest to pierwszy w polskiej literaturze obraz fantazji seksualnych polskich kobiet. Książka jest wyjątkowa pod względem tematu i kompozycji. Autorzy podzielili nadesłane fantazje Polek zgodnie ze skalą Beauforta, która tradycyjnie określa stopień siły wiatru. W tym przypadku oznacza dosłowność i intensywność zebranych w danym dziale fantazji. Dodatkowo każdy rozdział kończy wywiad autorów, z którego możemy dowiedzieć się o faktach na temat podłoża i znaczenia tych fantazji. Czy fantazje są marzeniami, które chcemy wprowadzić w życie? Fantazje erotyczne są normalnym fenomenem ludzkiej psychiki. Są czymś, co składa się na ludzką seksualność. Na tematykę fantazji wpływa wiele czynników, takich jak wychowanie, tradycja kulturowa, religia czy pozycja kobiet w społeczeństwie. Świadomość własnej seksualności polskich kobiet się zmienia, widać to bardzo wyraźnie. Fantazje te ewoluują, Polki stają się coraz bardziej wyzwolone seksualnie. Jedna z autorek fantazji pisze, że książki tej potrzebują nie tylko kobiety, aby zrozumieć, że to co dzieje się w ich głowach jest normalną rzeczą - potrzebują jej także mężczyźni. Jest to dla nich podpowiedź, co partnerka może od nich oczekiwać. Niektóre z tych fantazji są naprawdę unikatowe i przez to potrafią zapaść w pamięci. Jak pokazują badania powstałe po zebraniu wiadomości, w fantazjach najczęściej przewija się motyw nieznajomego partnera. Spora grupa kobiet przywołuje także byłego i obecnego partnera. Nie tak częstym, ale obecnym motywem jest prostytucja i gwałt. Dlaczego kobiety na ten temat fantazjują? w Książce odpowie nam Andrzej Depko. Książka przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi. Jest ciekawą propozycją dla utrzymania harmonii w związku i poznania samego siebie.

Informacje dodatkowe o Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2017-05-25
Kategoria: Popularnonaukowe
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku

Kup książkę Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku

Przez wieki jedynym, suwerennym miejscem do pielęgnowania erotycznej wrażliwości, zarazem niedostępnym dla mężczyzny, była wyobraźnia kobiety, kreująca różne fantazje, sny, marzenia. W fantazjach świat stawał się piękniejszy, wolny od rygorów kształtujących kobiecą seksualność.

Seks to przecież nie tylko ciało i zmysły. To również wyobraźnia erotyczna, którą rozwijamy dzięki marzeniom i fantazjom.