Chirurg czy artysta?

Operacje plastyczne do pewnego czasu zarezerwowane były dla osób z pierwszych stron gazet. Dotyczyły one zazwyczaj poprawy widocznych części ciała takich jak nos, usta, podbródek czy poprawienie owalu twarzy. Od jakiegoś czasu z medycyna estetyczna stała się bardziej dostępna i nie skupia się jedynie na poprawianiu estetycznym urody, ale również na innych niedogodnościach, z którymi zarówno mężczyźni jak i kobiety się borykają. O doktorze Marku Szczycie dowiedziałam się z telewizji z programu ,,Sekrety chirurgii" na TVN Style. Osoba samego doktora jest tak sympatyczna, że program ten oglądałam z wielkim zainteresowaniem. Gdy tylko w zapowiedziach wydawnictwa ukazał się ten tytuły z wielką niecierpliwością czekałam na książkę. Jak tylko do mnie dotarła, oddałam się lekturze bez reszty. W rozmowie z Urszulą Hollanek doktor zdradza swoje sekrety. Dowiadujemy się, że pochodzi on z Białegostoku, a chirurgia estetyczna to nie był jego życiowy kierunek jak się okazuje. Swoją pracę w dziedzinie chirurgii plastycznej rozpoczął w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy. Zdradza czy w swoim wyglądzie coś by zmienił i dlaczego? Czy często operuje przyjaciół? Dlaczego na pierwszą wizytę czeka się nawet trzy lata, a na umówiony zabieg rok? Czego doktor oczekuje od swoich współpracowników? Czy to możliwe, aby pacjentka założyła doktorowi sprawę w sądzie za, za bardzo idealny nos? Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedź w najnowszej książce Urszuli Hollanek Dr Szczyt. Chirurg czy artysta? Wywiad czyta się bardzo przyjemnie, dzięki podzieleniu go na rozdziały i dodatkowe dość intrygujące podrozdziały. Moja ciekawość przez cały czas była na wysokim poziomie. Jak się okazuje dr Szczyt to bardzo nieśmiały mężczyzna Wbrew pozorom jestem bardzo zamkniętym w sobie i nieśmiałym facetem. Wiem, że ludziom trudno w to uwierzyć, bo w programie robię zupełnie inne wrażenie, ale to jest efekt wielu lat kontaktów z pacjentami (str. 91) Wiele jego wypowiedzi budziło mój uśmiech na twarzy, np. wtedy kiedy to oddał swego psa do rzeźnika. Widać również w jego wypowiedziach, że to co robi to jego pasja. Wiele razy zapędzał się w opisie konkretnych przypadków, by po pewnym czasie stwierdzić, że jednak nie do końca odpowiedział na pytanie. Jednak Pani Urszula Hollanek również była bardzo zainteresowana jego wypowiedziami i wiele takich dialogów - monologów trafiło do tego wywiadu. Podobnie jak w przypadku serialu w telewizji, tak również i tutaj widać, że dr Marek Szczyt jest prawdziwy, nie udaje, dla niego najważniejszy jest pacjent, a jego praca nie kończy się w momencie ostatniego wykonanego w trakcie operacji szwu. Zawsze stara się pomóc przy ogarnięciu ,,bałaganu" powstałego w trakcie operacji, odwiedza swego pacjenta później w pokoju w czasie rekonwalescencji. Jak już wspomniałam wcześniej, lekturę wspominam bardzo miło. Wiele nowych rzeczy można się dowiedzieć o chirurgii plastycznej, o nowych jej metodach. Jeśli mieliście okazję oglądać serial ,,Sekrety chirurgii" to polecam Wam serdecznie ten tytuł w celu uzupełnienia sobie wiadomości.

Informacje dodatkowe o Chirurg czy artysta?:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-276-0437-8
Dodał/a opinię: Katarzyna Roszczenko

Zobacz opinie o książce Chirurg czy artysta?

Kup książkę Chirurg czy artysta?