Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem

"Niekiedy trzeba puścić życie wolno. Ono zawsze przynosi coś dobrego. Powiedziałabym, że jeszcze lepszego od tego, co było. Wiem, to nie jest proste, ale warto próbować. Warto uśmiechać się mimo wszystko, codziennie i do wszystkich. Warto przepraszać i kochać. Warto puszczać wolno tych, którzy nas w swoim życiu nie chcą. Warto być dobrym człowiekiem. Po prostu warto."

Ostatnio tak rzadko mam przyjemność zatopienia się w jakiejkolwiek lekturze i nakarmienia swojej duszy słowem pisanym. Kiedy jednak dostałam w swoje ręce najnowszą powieść Anny H. Niemczynow " Ciche cuda z zachwytu nad życiem" kilka zarwanych nocy nie było żadnym poświęceniem. Chociaż tytuł książki to "Ciche cuda", powieść ta wcale taka cicha nie jest, oj nie! To książka, która krzyczy emocjami! Książka, o której z pewnością będzie głośno, i o której będzie się mówić na długo po jej przeczytaniu.

Jak już niejednokrotnie podkreślałam Anna H. Niemczynow, to pisarka, która swojej powieści pisze sercem. Najnowsza opowieść, to nie tylko serce ale i dusza autorki, którą odkrywa przed czytelnikiem. To niezwykła odwaga i wiara w swoją pisarską drogę napisać taką książkę. Książkę przepełnioną wrażliwością, dobrem, miłością ale również strachem, bólem czy rozczarowaniem. Książkę wielobarwną, bo i wielobarwne jest życie, a to ono jest głównym tematem powieści. Życie pełne małych i wielkich "Cichych cudów", które sprawiają, że pomimo wielu upadków trwamy, idziemy do przodu bogaci, pełniejsi, szczęśliwsi.

"Cenne lekcje jakie zdobywasz rozwijają Twoją wewnętrzną mądrość. Im dłużej żyjesz, tym większa powinna być Twoja pokora wobec otaczającego świata. Musisz pamiętać, że nic nie trwa wiecznie. Nawet, a może przede wszystkim, cierpienie."

Ciche cuda, to dwadzieścia opowieści, w których autorka pisze o dzieciństwie, rodzicielstwie, małżeństwie..., jednym słowem o wszystkim tym, co w życiu najważniejsze, co nas kształtuje jako ludzi. Opowieści te, to ogrom mądrości, lekcji pokory, wdzięczności i życiowych doświadczeń, z których każdy może wyciągnąć coś dla siebie.

Każda opowieść ma piękne zwieńczenie w postaci modlitwy i... ale to już każdy sprawdzi sam.

Dla mnie osobiście modlitwy autorstwa Anny H. Niemczynow jak również częste odwoływanie się do Boga i wiary są niezwykle ważnym i pięknym elementem tej powieści. Powieści, która jestem przekonana wniesie dużo dobra i podbije czytelnicze serca.

Dziękuję, dziękuję, dziękuję Ania H. Niemczynow za możliwość przeczytania tej pięknej i wartościowej książki.

Ta powieść, to petarda!

Polecam z całego serca, czytajcie!

Informacje dodatkowe o Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem:

Kup książkę Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem

Sto dni wdzięczności
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Sto dni wdzięczności

Wdzięczność stała się moją siłą - siłą, która pokierowała mnie na dobre tory. Wdzięczność działa cuda. Pomyśl, może wdzięczność przyda się również...

W maratonie życia
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - W maratonie życia

W maratonie życia   Czy przebaczenie da się mierzyć jakąkolwiek miarą? Matylda wiedzie szczęśliwe życie: ma wspaniałą rodzinę - męża i dzieci - jednak...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;