Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Niebo jest naprawdę piękne, na dniu potrafi być czyste, a jego błękit aż bije w oczy, czasami zaś mamy na nim puchate obłoczki, które potrafią być białe lub ciemne, kiedy zbliża się burza. Jednak to nocą zachwyca najbardziej, kiedy błyszczą na nim gwiazdy, a księżyc raz jej rogalikiem, a raz piłką.
Co nam mówi niebo to cudowna historia o chłopcu Williamie, który ma dziewięć lat i najbardziej lubi grać w Minecrafta na swoim iPadzie. Kiedy na tydzień musi zamieszkać u swojej zrzędliwej ciotki Gunvor, wydaje mu się, że będzie to najnudniejszy czas w jego życiu, ale jest całkowicie odwrotnie, okazuje się, że ciotka jest pasjonatem nieba, Układu Słonecznego i odkrywców, którzy chcieli coś w swoim życiu udowodnić, a teraz w dość specyficzny sposób, próbuje to przekazać chłopcu.
Książka jest naprawdę niesamowita, chociaż uważam, że najodpowiedniejsza będzie dla starszych dzieci, które już uczyły się w szkole fizyki i jakąś wiedzą posiadają. Jeżeli chodzi o młodsze dzieci, to czuję, że po każdym rozdziale padłoby milion pytań, albo i nawet w trakcie czytania, a i tak pewnie mało, co zostałoby im w głowach ze względu na ogrom wiedzy, która się tutaj znajduje.
Ta opowieść jest przykładem tego, że czasami możemy mieć mylny obraz drugiego człowieka, ciotka okazała się fantastyczną osobą, chociaż dość szaloną, o czym świadczy jej ubiór i dziwne dania, które spożywa. Sama nie zdawała siebie tego sprawy, że rodzina może odbierać ją jako dziwaczkę tylko dlatego, że ma swoją pasję i tak się jej poświęca, że zapomina o innych. Jeżeli chodzi o samą wiedzę, to książka niesamowicie rozbudza ciekawość, budowanie Układu Słonecznego, obserwacja gwiazd czy też doświadczenia ze spadaniem przedmiotów były naprawdę bardzo interesujące.
Historia jest naprawdę ciekawa, pełna wiedzy oraz bogata w informacje, ale też zabawna i tajemnicza, na pewno rozkochał w sobie dzieci, a nawet dorosłych i rozbudzi w nich ciekawość tego, co skrywa niebo.

Informacje dodatkowe o Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-06
Tytuł oryginału: Tales From The Sky
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Kup książkę Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;