Córka Generała

Gdy na progu stoi widmo wojny Andrzej Taper, student mieszkający w Wolnym Mieście Gdańsk, obawia się najgorszego. W szczególności, że ulokował uczucia w niemce Elise, córce generała podporządkowanemu Hitlerowi. Z początku przyjaciele Andrzeja niechętnie podchodzą do Elise, dopiero później  rozumieją, że ona jest całkiem inna niż jej ojciec. Czy miłość przetrwa ten trudny czas? Czy losy przyjaciół jeszcze się ze sobą splotą?

CÓRKA GENERAŁA to opowieść ukazująca, że po każdej burzy wychodzi słońce. To powieść dająca nadzieję, na lepsze jutro.

Mimo, że autorka wzięła na warsztat trudny czas, bo czas wojny, który jest jednym z najtrudniejszym z okresów w naszej historii to muszę stwierdzić, że wywiązała się z tego świetnie. Może dlatego, że to nie jest książka typowo wojenna, tylko wspaniała historia przyjaciół z wojną w tle.

Poznajcie Elise, Halinę i Andrzeja, bo to właśnie ich historia spisana jest na tych stronach. Losy bohaterów niby tak różnych od siebie, jednak łączą się w uczuciu przyjaźni i miłości.

Autorka stworzyła bardzo realnych bohaterów, z którymi się zżyłam, a ich losy bardzo zaciekawiły. Z niecierpliwością przewracałam strony, aby zobaczyć jak to się dalej potoczy.

Czytając tę powieści czułam się jakbym fizycznie była z nimi i przy filiżance herbaty słuchałam opowieści każdego z osobna. Odczuwałam ich smutek, ogarniającą niepewność, ale też przyjaźń i miłość. Polecam!

Informacje dodatkowe o Córka Generała:

Kup książkę Córka Generała

Mateusz i zapomniany skarb
Magdalena Witkiewicz 0
Okładka ksiązki - Mateusz i zapomniany skarb

Przygoda kryje się na każdym kroku, a wakacyjny czas sprzyja rozwiązywaniu zagadek!Matewka kończy drugą klasę. Z niecierpliwością i ekscytacją czeka na...

Uwierz w Mikołaja
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Uwierz w Mikołaja

Każdy z nas ma marzenia. Agnieszka pragnie spędzić Wigilię z babcią, ale ta ma zupełnie inne plany. Nie godząc się z tym, Agnieszka jedzie do domu babci...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska