Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam

Książka nie należy do literatury z najwyższej półki, ale wcale też nie ma taka być. To prawdziwa historia chorego dziecka i jego uzdrowienia spisana przez matkę. Przez to jest ciepła, wzruszająca, podnosząca na duchu. Jest to jedna z tych książek, która wywołuje poczucie "oczyszczenia duszy". Annabel Beam jest środkową z trójki sióstr. W wieku kilku lat pojawia się u niej poważna choroba żołądka i jelit. Dziewczynka bardzo cierpi, nie może prowadzić normalnego życia, spędza mnóstwo czasu w szpitalach i zażywa mnóstwo leków. Zmienia to całkowicie życie jej rodziny - rodzice muszą teraz podporządkować wszystko jednemu celowi, utrzymaniu córeczki przy życiu. Starają się jednak zapewnić jej przy tym jak najnormalniejsze dzieciństwo. Gdy Annabel czuje się lepiej, bawi się z siostrami. Lubią wspinać się na drzewa w pobliżu domu, wyobrażając sobie, że właśnie przedostały się do jakiejś niezwykłej krainy. Podczas jednej z takich zabaw Annabel wpada do dziupli olbrzymiej topoli - okazuje się ona zupełnie pusta w środku, więc dziewczynka spada na samo dno z wysokości mniej więcej trzeciego piętra. Rozpoczyna się dramatyczna akcja ratownicza. Podczas pobytu w drzewie dziewczynka przeżywa stan śmierci i trafia do nieba, gdzie rozmawia z Jezusem, który następnie odsyła ją na ziemię, mówiąc, że nie nadszedł jeszcze jej czas i że ma przygotowany dla niej plan. Ku zaskoczeniu wszystkich ostatecznie wychodzi bez szwanku z tego wypadku, a co więcej okazuje się, że zaczyna również ustępować choroba, z którą zmagała się od kilku lat i która według wszelkich przesłanek medycznych była nieuleczalna. Dziewczynka zostaje uzdrowiona, w co najtrudniej uwierzyć jej mamie. Historia ta jest historią rodziny wierzącej, baptystów z Teksasu. Wszelkie próby, na które zostają wystawieni, udaje im się przetrwać dzięki wierze i pomocy krewnych i przyjaciół. Zostają za to wynagrodzeni - nie jest to tylko cud uzdrowienia, autorka podkreśla, że w swoim życiu zauważają ogrom małych cudów na co dzień. Książka jest inspirująca, każdy rozdział opatrzony jest cytatem z Pisma Świętego pasującym do treści w nim zawartym. Szczególnie podobała mi się modlitwa kenijska zamieszczona przy podziękowaniach: "Od tchórzostwa, które ni pozwala nam przyjąć nowej prawdy, od lenistwa, które pozwala nam zadowolić się półprawdą, od arogancji, przez którą myślimy, że znamy całą prawdę, wybaw nas, Panie". Książka zawiera wiele cennych przemyśleń i uwag, warto do niej wrócić, by lepiej zapamiętać jej przekaz.

Informacje dodatkowe o Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam:

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7569-821-3