Czarci krąg

Yerbopoczytalni polecają:

Kolejna świetna komedia kryminalna Iwony Banach, którą miałam okazję przeczytać to „Czarci krąg” ukazana nakładem Wydawnictwa Dragon. Książkę- pomimo swojej obszerności- czyta się szybko i przyjemnie. Jak zwykle nie zabrakło szaleństwa i „tego” specyficznego humoru autorki. Ja- bawiłam się wyśmienicie!

Maleńki Zagubin aspiruje do światowej stolicy zbrodni. Najpierw jeden trup, potem kolejne. Wszystko wskazuje na udział wampirów. Mimo, że wydaje się to nielogiczne większość mieszkańców obstawia właśnie taką teorię.Cała wioska żyje wampirami! Hanka- prywatny matrymonialny detektyw i jej dwóch stażystów wraz z Maćkiem- policjantem na urlopie prowadzą swoje nieoficjalne dochodzenie. Równocześnie sprawę bada podkomisarz Kurzydło. Z czasem oba śledztwa się krzyżują i wspólnymi siłami doprowadzają do rozwiązania zagadki z wampirami. Czy jest tu możliwe logiczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji? Czy wampirioza w końcu się skończy?

Cyrk, parodia, kabaret. Tak mogę określić to co dzieje się w książce. Morderstwa, wybuchowa fioletowa krowa, pijaczynka, Krwiożerczy Piotruś to tylko namiastka tego co serwuje nam Iwona Banach. W historii wszystko jest tak absurdalne, że aż śmieszne.

Autorka, obok wątków kryminalnych przedstawia również relacje międzyrodzinne. Babcia Zosia skradła moje serce! Tylko czekałam na kolejne wątki z tą bohaterką. Komizm sytuacyjny i dobór słów powala na łopatki! Cała historia jest nieobliczalna. Jak to w komediach kryminalnych bywa -do ostatniej strony nic nie jest pewne.

Czekam na kolejne propozycje od autorki! Pani Iwono, dzięki za ten czas przy książce! Gwarantuję, że nie był on stracony!

Informacje dodatkowe o Czarci krąg:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2016-05-10
ISBN: 978-83-64312-81-6
Dodał/a opinię: Paulina Sękala

Zobacz opinie o książce Czarci krąg

Kup książkę Czarci krąg

Tango z rożnem
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Tango z rożnem

Starsza aspirant Lidia Czubajko, która jeszcze będąc na służbie usiłowała zaszkodzić swojemu byłemu podwładnemu Andrzejowi i byłemu narzeczonemu Bartkowi...

Zemsta na lokacie
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Zemsta na lokacie

W miasteczku Złorzecze burmistrz wymyśla nietuzinkową promocję, żeby miasto zaczęło choć trochę zarabiać. Zaczyna promować miasto klątwą czarownicy, którą...