Czarny Wygon: Bisy II

Tom 4 cyklu Czarny Wygon

Fabuła jest nieco zakręcona. Przebywający w Starzyźnie nie koniecznie z własnej woli, Adam Nawrot, komunikuje się z Witoldem Uchmannem, który przebywa w "świecie realnym". Znajdziemy tu fragmenty widziane oczami obu bohaterów.

Historia tutaj opowiedziana jest naprawdę mocna i brutalna. Stefan Darda postarał się o mocne zakończenie serii. Horror i kryminał - te dwa połączone gatunki dodają kunsztu tej powieści. Mroczne siły zaczynają przenikać do rzeczywistości, a główni bohaterowie staną z nimi twarzą w twarz. Osobiście jestem zadowolony z faktu, że to jednak horror dominuje w tym tomie, a autor ciekawie zaczyna wątki. Wszystko sprawnie się kręci za sprawą Czarnego, który nie jest do końca zwykłym, nieumarłym Cyganem.

Akcja książki tak jak w poprzednich tomach jest wartka i ciekawa. Wciąga czytelnika w różne wydarzenia, które przeżywają bohaterowie. Ten tom koniecznie trzeba przeczytać.

Darek Kocurek po raz kolejne wykonał wspaniałą robotę w postaci okładki książki. Widać, że wydawnictwo przykłada dużą wagę do oprawy książek pisarza.

Zwieńczenie cyklu Czarnego Wygonu polecam każdemu, kto zatopił się w nim od pierwszego tomu. Jeśli ktoś tego nie zrobił, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości, bo to naprawdę kawał dobrej książki wydanej w znakomity sposób. Od początku do końca jest zapięta na ostatni guzik. Każdy, kto czyta horrory, obok tej książki nie powinien przejść obojętny, nie wypada.

Informacje dodatkowe o Czarny Wygon: Bisy II:

Kup książkę Czarny Wygon: Bisy II

Cykl powieściowy. Czarny wygon
Stefan Darda0
Okładka ksiązki - Cykl powieściowy. Czarny wygon

W tym wydaniu znajdziecie: Słoneczną dolinę, Starzyznę, Bisy i Bisy II Witold Uchmann, doświadczony dziennikarz po pięćdziesiątce, zajmuje się opisywaniem...

Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót
Stefan Darda0
Okładka ksiązki - Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót

Znany przemyski fryzjer, Olgierd Lang, popełnia samobójstwo w dniu, w którym jego niesłusznie skazany na długoletnią odsiadkę siostrzeniec opuszcza zakład...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;