Czart

Książka łączy w sobie wiele gatunków. To powieść sensacyjna z nutką thrillera, pełna zaskoczeń i napięcia.

Autor świetnie łączy wydarzenia i postacie historyczne z fikcyjną fabułą, choć jest ona tak dobrze skonstruowana i przemyślana, że nie jest wykluczone, iż mogła się ona wydarzyć naprawdę. Połączenie wielu wątków, które na pierwszy rzut oka mają ze sobą niewiele wspólnego, tworzą spójną całość, która zachęca do odwiedzenia lokacji z kart powieści.
Dodatkowym plusem przedstawionej historii, są krótkie i dynamiczne rozdziały oraz doskonałe dialogi między bohaterami. Zabawne, sarkastyczne i pełne nawiązań do tytułu książki.
Od książki trudno jest się oderwać. Jest to jedna z tych historii, które wciągają bez reszty i ani się człowiek nie obejrzy, jak dotrze do końca.
Mnie lekko denerwował główny bohater, funkcjonariusz ABW, Maksymilian Keller. Jego przedmiotowe traktowanie kobiet i chęć umawiania się z każdą piękną dziewczyną jest żenująca. Posiadanie sportowego samochodu również wskazuje na jakieś kompleksy, tego jakże męskiego protagonisty. Na szczęście w śledztwie mającym wyjaśnić kim jest i czego chce Czart, biorą udział osoby, które aż tak mnie nie raziły.

Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

Informacje dodatkowe o Czart:

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2019-10-02
ISBN: 978-83-66242-18-0
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: cherryladyreads

Tagi: PRL zabytki pałac Zamach zamek terroryzm Józef Czechowicz służby specjalne

Zobacz opinie o książce Czart

Kup książkę Czart

Furia i 10 przykazań
Robert Kilen0
Okładka ksiązki - Furia i 10 przykazań

Ktoś zabija w imię boga czy się za niego uważa? Kto usprawiedliwia zło boskim prawem? Anna Krolen, dziennikarka zwana Furią, przyjeżdża na weekend do...

Ogień jeziora
Robert Kilen0
Okładka ksiązki - Ogień jeziora

Ttrzymająca w napięciu powieść sensacyjna o mrocznym sekrecie, który może zniszczyć świat jaki znamy. W czym tak naprawdę tkwiła moc wikingów i co to...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;