Czerwony pamiętnik

Debiut literacki „Czerwony pamiętnik" Eweliny  Klimko otwiera drzwi do przeszłości, wzruszeń, przygody i przenosi czytelnika do świata tajemnic.
🖌️Dramat, obyczaj, romans, przyjaźń, przestępczy świat. Każda z wymienionych konwencji znajduje w osadzonej na początku II wojny światowej i w jej trakcie oraz w obecnym czasie, odpowiednie miejsce. Historia ta zabiera nas w podróż, by odkryć prawdziwą tożsamość jednej bohaterki, która często narażała życie, napotykając  zagrożenie, ale też miłość. Autorka kreśląc obraz Michaliny, dała jej duszę, a zagęszczając wydarzenia, czasem bardzo trudne, sprawiła, że to jej byłam ciekawa najbardziej. Cała paleta uczuć, a w nich ryzyko, śmierć, rozstania, ślub, walka i skrząca się nadzieja. Z każdą stroną fabuła stawała się wciągająca, a z każdym rozdziałem coraz bardziej nieprzewidywalna intryga, gdzie każde zdanie przybliżało nas do wyjaśnienia wielu zagadek. Opowieść z ciekawymi przypadkami historycznymi, uboga w dialogi z akcentami skradzionych dzieł podczas działań wojennych, które łączą się z elementami realizmu. Delikatnie muśnięta motywem zbrodniarzy wojennych, a to wszystko w aurze utraconej miłości. Romantyczny wydźwięk nadaje wątek, gdzie przeszłość wiąże się z przyszłością, a przeznaczenie odnajduje swoją drogę. Mimo trudnych tematów to lekka i przyjemna lektura napisana w ładnym stylu.
🖌️Polecam powieść, która wskazuje, że prawdziwe szczęście tkwi w najmniejszych rzeczach, ukazująca jak ważne jest podążanie za swoimi marzeniami.

Informacje dodatkowe o Czerwony pamiętnik:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2024-02-28
Dodał/a opinię: DZZG

Zobacz opinie o książce Czerwony pamiętnik

Kup książkę Czerwony pamiętnik

Siemowit Zagubiony