Czworaczki

Moja pierwsza myśl związana z książką krążyła wokół przymiotnika ,,intrygująca". Zaciekawiła mnie sama historia, ale - przyznaję bez zająknięcia - także Sycylia jako miejsce osadzenia części akcji. Patrząc na całość - nie warto się tym zbyt mocno sugerować. Bowiem nie znajdziemy tutaj przydługich opisów. ,,Czworaczki" należałoby raczej usytuować obok rodzinnych opowieści dla zabicia czasu. Przywodzi ona skojarzenie z wypowiedzią na forum publicznym. Jest to takie swoiste sprawozdanie z wydarzeń, które miały się przydarzyć głównej bohaterce. Największą zaletą książki jest fakt, że czyta się ją migiem. Gdyby nie jej objętość i dość wartka akcja, zapewne znudziłaby mnie dość szybko. Historia czworaczków nie zawładnęła mną. Styl noweli sugeruje, że byłaby ona świetną propozycją dla młodzieży licealnej - dla chwilowego oderwania od nauki czy innych zajęć. Czasami miałam wrażenie infantylności, chaosu i niedoprecyzowania. Czasami historia za szybko przeskakiwała na dalsze tory, innym razem - nawet jak na fantastykę - wydawało się, że autorka zbyt wysoko poszybowała. Chociaż jak na pierwsze kroki, efekt jest dość udany. Książkę bowiem czyta się z nieustającym zainteresowaniem.

Informacje dodatkowe o Czworaczki:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza