Detektyw i złodziejka

Tom 1 cyklu Co za para !

Chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami po kolejnym spotkaniu z romansem od Melisy Bel. Tym razem przeczytałam "Detektywa i złodziejkę" - książkę, która jest pierwszą częścią nowego cyklu zatytułowanego "Co za para!".
Właściwie wprost mogę powiedzieć, że ta romantyczna powieść bardzo przypadła mi do gustu i kupiła mnie od razu, gdy tylko poznałam głównych bohaterów ❤.

"Nie potrzebował dodatkowych komplikacji w swoim uporządkowanym życiu. Z wysiłkiem odwrócił wzrok od najpiękniejszej twarzy, jaką przyszło mu kiedykolwiek widzieć.
Nie dla niego młodzieńcze uniesienia. Był zahartowanym w duchu mężczyzną, który przeszedł zbyt wiele, by sądzić, że los podaruje mu nagle coś miłego. Może i jej pragnął. Niech go diabli porwą - tak! Pragnął jej gwałtownie i do bólu, to jednak nie znaczyło, że pozwoli tym emocjom sobą kierować."

Zadziorna i bezkompromisowa złodziejka Poppy Hart podejmuję współpracę z "człowiekiem cieniem", czyli detektywem Harrym Gravesem.
Ona jest młoda i sprytna. On poważny i dojrzały. Początki ich znajomości nie są łatwe i bezproblemowe, ale ta znajomość
ma w sobie potencjał i ostatecznie potrafią stworzyć skuteczny, doskonale uzupełniający się duet.

Polubiłam Poppy, spodobał mi się Harry - to naprawdę bardzo fajna para! Ich historia napisana jest z lekkością i jest ciekawa nie tylko ze względu na wątek romantyczny, ale też ten detektywistyczny.
Dialogi są niebanalne i zabawne. Zachowania bohaterów wydają się być naturalne. Poppy i Harry mają silne choć różne charaktery i przez to nie jest z nimi nudno. Nie brakuje zmysłowych scen i erotycznych opisów ale nie są one przesadzone i pojawiają się w odpowiednim czasie.
Uczucie między bohaterami rośnie w miarę czytania, a całą książkę czyta się bardzo przyjemnie i spokojnie można pochłonąć ją w jeden wieczór.

Interesujące są też drugoplanowe postacie, a jedna z nich pojawi się w kontynuacji cyklu i będzie miała swoją historię ... Mam na myśli pannę Rosalyn - przyjaciółkę Poppy.
Już nie mogę się doczekać!

"Detektyw i złodziejka" to świetny romans, przy którym dobrze się bawiłam. Serdecznie polecam.

Informacje dodatkowe o Detektyw i złodziejka:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-14
Ilustracje:LightField Studios
Dodał/a opinię: pannamelancholia

Tagi: Romans historyczny

Zobacz opinie o książce Detektyw i złodziejka

Kup książkę Detektyw i złodziejka

Kapitan Ross
Melisa Bel 0
Okładka ksiązki - Kapitan Ross

Lady Helen Williams jest uważana przez towarzystwo za piękną, niedostępną i… wybredną. Mimo że od trzech sezonów króluje na salonach, nie spieszy...

Cygański Diabeł
Melisa Bel0
Okładka ksiązki - Cygański Diabeł

Sara Stewart nie ma łatwego życia. Zależna od swego brutalnego kuzyna liczy dni, kiedy wreszcie się od niego uwolni. Sprawa jednak się komplikuje, gdy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;