Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi wiele tradycji. W pewnej podstawówce trwają właśnie przygotowania do nich. Jak co roku zostają wybrani uczniowie klasy czwartej, którzy mają udekorować choinkę, która ma zdobić szkolny korytarz. Tym razem mają to zrobić Kasia i Karol, którzy z ochotą zabierają się do pracy. Ozdoby, jakie dostali do wykorzystania są piękne, co umila ich zadanie. Wszystko idzie dobrze do momentu, aż chłopiec przez przypadek upuszcza jedną z nich. Złoty znicz się rozpada, a z jego środka wypada jakaś karteczka zwinięta w rulon. Okazuje się, że na niej jest informacja, że w tym roku choinki nie będzie. Niby tylko zwykła kartka, jednak następnego dnia dochodzi do zdarzeń, które sprawiają, że naprawdę znika. Co takiego się stanie? Młodzi detektywi postanawiają rozpocząć śledztwo i dowiedzieć się prawdy. Czy im się uda?

Historia, jaką w niej znaleźliśmy w książce, spodobała się synowi i to bardzo. Po przeczytaniu stwierdził, że dobrze się bawił, było dużo przygód, momenty, które go zaskoczyły, ale również takie, które wywoływały uśmiech na twarzy. To historia pełna tajemnic, z ciekawym śledztwem młodych detektywów.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani, dający się lubić, mający wiele pomysłów.

W książce znaleźliśmy dwa typy ilustracji. Część z nich jest czarno biała, a część kolorowa. Nam takie rozwiązanie się spodobało.

„Tajemnica trenera Bombki” to książka, która według mojego dwunastoletniego syna była ciekawa, pełna przygód. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kup książkę Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki

Szef mojego serca. Niegrzeczna kolekcja. Tom 1
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Szef mojego serca. Niegrzeczna kolekcja. Tom 1

Mroczne tajemnice, zamknięte drzwi i gorący romans biurowy! Wszyscy wiedzą, że najgorszym, co można zrobić krótko po otrzymaniu wymarzonej pracy, jest...

Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka

Wciągająca i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza. Gdy pewnego dnia ze szkolnej biblioteki znika...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;