Długa noc

Któż z nas nie zna autora i jego słynnych powieści, które wciągają od pierwszych zdań, a ciekawość czytelnika wzrasta wraz z kolejnymi stronicami. Z tak dobrze dopracowaną treścią, która jest spójna i genialnie poprowadzona nie sposób się nudzić, a lekkie i przyjemne w odbiorze pióro ułatwia pochłanianie lektury.

To już szósty z kolei tom opisujący perypetie w zawodzie komisarza Jakuba Mortki, który wraca do Warszawy. Jesień sprzyja mordercom i bandytom, gdyż mrok dosyć szybko otula swym płaszczem miasto. Jedna długa noc, a tyle zdarzeń w tak krótkim czasie. Czy śledczy podoła wyzwaniom, dokona właściwych wyborów i ocali swoich bliskich oraz powstrzyma krążącego po ulicach stolicy ogarniętego szaleństwem mordercę?

Nie obawiajcie się, jeśli dopiero zaczynacie przygodę z powieściami pisarza i jego bohatera Jakuba, gdyż każdy tom można czytać osobno i bez problemu odnaleźć się w dynamicznej fabule.

Jak było do przewidzenia dzieje się tu naprawdę dużo. Mnogość poszczególnych wątków zadziwia, ale nie męczy. Charakterni bohaterowie dają się polubić i aż mnie podziw bierze, że pan Chmielarz tak umiejętnie wszystko połączył w całość, która rozgrywa się w czasie pandemii.

Każdy rozdział ukazany jest z perspektywy innej postaci co uważam za doskonale posunięcie. Bardzo lubię wczuć się w konkretne osoby, poznać ich punkt widzenia, poczuć to co oni, obserwując ich poczynania i zrozumieć dlaczego tak a nie inaczej postąpili.

Jeśli myślicie czytać tę książkę w kilku odstępach to nawet nie liczcie o takim rozwiązaniu. Lektura pochłonie was bez reszty, że zapomnicie o wszystkim, nie będąc w stanie się od niej oderwać.

Najbardziej zakończenie wyryło mi się w pamięci bo zmusza do refleksji. Chaos w głowie potęgują myśli o mordercach, co ich nakręca do popełniania zbrodni, czy można temu jakoś skuteczniej zapobiec, czy prostytucja jest dobrym posunięciem, gdy potrzebna jest gotówka, dlaczego ludzie tak chętnie sięgają po narkotyki. Takich pytań mnoży się bez liku i dosyć długo nie dają się odgonić.

Jeśli jesteś fanem dobrych kryminałów to ta pozycja idealnie wpasuje się w twój gust. Emocje są wszechobecne i potęgują niesamowite wrażenia. Szczerze polecam.

Informacje dodatkowe o Długa noc:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-06-15
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce Długa noc

Kup książkę Długa noc

Zombie
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Zombie

Adam Górnik – młody błyskotliwy prokurator. Kochający mąż i troskliwy ojciec. Wzorowy obywatel. Jeden z najmłodszych zabójców...

Za granicą
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Za granicą

Upalne lato, bezkres chorwackiego nieba, beztroska, plaża i morze – tak wygląda raj, do którego przyjeżdżają na wakacje Daria z Markiem. Mieli mieć...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;