Dolina

Tom 6 cyklu Martin Servaz

Przychodzę do Was z recenzją najnowszej książki francuskiego autora thrillerów Bernarda Minier, którego jedna z książek została przełożona na serial. A jak wiemy mało, którą książkę trafia taki zaszczyt.
W Polsce jego książki wydaje @rebis i są to tak pięknie okładki, że nic tylko podziwiać.
"Dolina" to thriller, którego akcja dzieje się w jednej z pirenejskich dolin,gdzie dochodzi do serii drastycznych morderstw.
Podejrzenie pada na tajemnicze opactwo mające tam swój klasztor. W miasteczku panuje chaos i wtedy do śledztwa wkracza on, Martin Servas, były komisarz policji w Tuluzie. Jego determinacja jest tym większa poniewaz dostaje telefon od swojej dawno zaginionej żony.
Próbuje działać na własną rękę, ale z pomocą pani kapitał oraz psycholog dziecięcej, która budzi grozę od samego początku.
Bohater wpada w zamknięty krąg wraz z szalejącym mordercą oraz mnichami, którzy w nocy wyruszają do lasu. Tylko po co?
Książka jest klasycznym kryminałem z podłożem thrillera i to mocnego.
Mamy mroczny klimat odciętej od świata doliny.
Fabuła jest przemyślana i autor zmierzył się w książce z problemem społecznym w obecnej Francji. Dużo przemyśleń na temat życia i świata.
Główny problem to wpływ internetu na nasze dzieci, jak bardzo podatni jesteśmy na wpływ świata zewnętrznego, manipulację osób trzecich.
Można powiedzieć, że to kolejny kryminał do odstawienia na półkę. Pewnie tak, ale po jego przeczytaniu inaczej spojrzycie na pewne kwestie, wartości i być może coś na co nie zwracaliście do tej pory uwagi diametralnie się zmieni.

Informacje dodatkowe o Dolina:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-09-29
Tytuł oryginału: La vallée
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Dolina

Kup książkę Dolina

Bielszy odcień śmierci
Bernard Minier0
Okładka ksiązki - Bielszy odcień śmierci

Grudzień 2008 roku, dolina w Pirenejach. Wczesnym rankiem pracownicy elektrowni wodnej znajdują na górnej stacji kolejki linowej okaleczone ciało...

Nie gaś światła
Bernard Minier0
Okładka ksiązki - Nie gaś światła

W wigilijny wieczór Christine Steinmayer, znana dziennikarka radiowa, wybiera się na pierwsze spotkanie z rodzicami narzeczonego. Przed wyjazdem...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska