Dolina umarłych

Tom 8 cyklu Jane Rizzoli / Maura Isles

Niewiele jest takich autorów, których książki czytam wszystkie za koleją i z wielką nadzieją wyglądam kolejnych tytułów, ale Tess Gerritsen właśnie do takich się zalicza. Oczywiście na szczególną uwagę dodatkowo zasługuje jeszcze seria Rizzoli&Isles, która mnie w sobie rozkochała już od pierwszego tomu.
"Dolina umarłych" to kolejna część przygód mojego ulubionego zespołu do rozwiązywania spraw kryminalnych Pani patolog Maury Isles oraz detektyw Jane Rizzoli.
Tym razem to Maura wyjeżdża na ważną służbową konferencję, a podczas pożegnania dochodzi między nią i Danielem do uświadomienia sobie, że ich wspólne życie może nie być łatwe i nie takie jakiego mogłaby oczekiwać Maura. Nigdy nie będą mogli stworzyć prawdziwej, szczęśliwej rodziny. To ma wielki wpływ na myśli Daniela, gdy okazuje się, że Maura zniknęła bez śladu. Nie odzywa się, wymeldowała się z hotelu, ale nie wróciła do domu. Wyobraźnia podsuwa mu wizję szczęśliwej Maury w objęciach mężczyzny, który może dać jej to wszystko czego nigdy nie zazna w jego ramionach.
Jednak Jane wie, że to nie jest podobne do Maury i że musiało się coś stać, a gdy odnajdują spalony samochód z zwęglonymi ciałami jadzie odkryć prawdę, czy w dolinie, gdzie w tajemniczych okolicznościach, pozostawiając opuszczone domostwa zniknęło kilkadziesiąt rodzin, teraz zginęła również Maura.
Kolejna książką Tess, która trzyma wysoki poziom i nie zawodzi czytelnika. Niejednokrotnie zwrot akcji jest tak zaskakujący, że wbija w fotel. Autorka naprawdę potrafi zaskoczyć podejmując nieprzewidywalne decyzje dotyczące dalszych losów bohaterów. Uwielbiam styl pisania autorki, to w jak przyjemny dla czytelnika sposób potrafi połączyć życie zawodowe i prywatne bohaterów, których czytelnicy pokochali.
Dla mnie jest to jedna z najlepszych serii jakie kiedykolwiek czytałam i mam nadzieję, że autorka nie zaprzestanie pisania kolejnych.
Zdecydowanie polecam tą pozycję, a tym którzy twórczości autorki jeszcze nie poznali polecam, koniecznie polecam zabrać się za nadrabianie zaległości.

Informacje dodatkowe o Dolina umarłych:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2011-08-10
ISBN: 978-83-7659-517-7
Tytuł oryginału: Ice Cold
Tłumaczenie: Krzysztof Obłucki
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Dolina umarłych

Kup książkę Dolina umarłych

Wierzę, że każde doświadczenie, każda zła decyzja czegoś nas uczy. Dlatego nie powinniśmy bać się popełniania błędów.”

Prawo krwi
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Prawo krwi

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez...

Life Support
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Life Support

Control was the word dr Toby Harper lived by. She strove to keep her life in order. But no one could have been prepared for the man she admits one quiet...