Dom pełen tajemnic

Czy jest możliwe udane małżeństwo bez zakochania ?Czy jest szczęśliwe ?

Przysięga małżeńska i wymowa słów na dobre i na złe ma wielkie znaczenie .Tylko osoba je wypowiadająca nie wie ile to będzie ją kosztować .

W książce "Dom pełen tajemnic"Wioletta Piasecka Skarpa Warszawska młoda,pełna marzeń szlachcianka Sara Leokadia Wolska zostaje pozbawiona marzeń . Ma zapomnieć o karierze pisarki ,bo po pierwsze to nie czasy na wydawanie książek pisanych przez kobiety i nie do tego została wychowana . Musi pogodzić się z decyzją rodziców o małżeństwie z dużo starszym księciem Hipolitem Teofilem Reszko . Kobieta jest załamana ich decyzją,wszak kandydat na męża mógłby być jej ojcem ,a po drugie nie darzy go żadnym uczuciem .Niestety nikogo nie obchodzi co myśli młoda kobieta. Ma być posłuszną żoną, panią domu i urodzić dziedzica . Sara nie tego spodziewała się po najbliższych. Rozżalona i pełna obaw trafia do posiadłości męża . Żadne słowa nie były w stanie jej przygotować do tego co ją spotka ... Bez pomocy od najbliższych kobieta zamyka się w sobie - w domu pełnym tajemnic . Dopiero piątkowe spotkania literackie dodają Sarze skrzydeł i sił do walki o swoje marzenia .Dodatkowo poznanie przystojnego Bruna miłośnika literatury, piszącego wiersze otwiera kobiecie oczy. Wszak jej życie mogłoby wyglądać inaczej .Przecież można kochać ,być kochanym ,czerpać przyjemność z życia ... Czy Sara spełni swoje marzenia? Do jakich wydarzeń musi dojść ,aby kobieta zawalczyła o siebie i swoje szczęście ? Jak potoczy się znajomość z Brunem i do czego doprowadzi ? Czy Sara zamknie się na miłość i porzuci marzenia o pisaniu ?

"Życie kobiety to los pełen wyrzeczeń, poświęceń i tajemnic pod przykrywką miłego uśmiechu. Zawstydziła się swoich zaczerwienionych oczu, swoich złych myśli i żalu do świata. Każdy musi z pokorą nieść swój krzyż więc i ona poniesie swój ".

Wioletta Piasecka stworzyła ciekawą fabułę , pokazując czytelnikowi dawne czasy . Kobiety już od dzieciństwa przygotowywano do bycia matką , żoną oraz panią domu. Młode panny musiały być wszechstronne ,a do tego posłuszne i umiejące brylować w towarzystwie . Tytułowa bohaterka nie ma lekko musi pogodzić się z konwenansami i zasadami panującymi w czasach, w których żyje . Marzenia o pisaniu i wydawaniu powieści powinny być tylko marzeniami . Autorka pokazała Nam ,że warto walczyć o swoje marzenia . Pełna emocji i wzruszeń powieść porywa czytelnika do świata bohaterów .Niejednokrotnie miałam ochotę nimi potrząsnąć. Nie mieściło mi się w głowie ,że człowiek jest w stanie tak bardzo krzywdzić drugiego człowieka - słowem ,czynem i traktowaniem.

"Dom pełen tajemnic" to nowa odsłona Autorki . Książka z historią w tle wyszła znakomicie . Fabuła , rozwijająca się akcja i bohaterowie skradli mi czas na kilka godzin . Do tego lekki styl pisania i brak zbędnych treści powoduje ,że przez tekst się płynie do ostatniej strony . Jeśli jesteście miłośnikami książek pisanych prosto z serca z życiowymi mądrościami jest to historia dla Was. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam niezwykłą lekturę .

Informacje dodatkowe o Dom pełen tajemnic:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-07-12
Dodał/a opinię: Ewelina Górecka

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dom pełen tajemnic

Kup książkę Dom pełen tajemnic

Sny pachnące poziomkami
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Sny pachnące poziomkami

Pełna wzruszeń opowieść o walce o szczęście i realizację marzeń. Dziewiętnastoletnia Lena, po śmierci ojca, dowiaduje się, że ma zaledwie trzy miesiące...

Bez Planu B
Wioletta Piasecka 0
Okładka ksiązki - Bez Planu B

Renata ma wspaniałą rodzinę, wciąż jednak szuka poklasku w towarzystwie i w życiu zawodowym. Ewa zaś jest singielką, która stawia na karierę w korporacji...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;