Dotyk Crossa

Czytałam na początku maja jedną z książek Sylvii Day i bardzo mi się podobała. Gdy mniej więcej dwa tygodnie później, moja „sąsiadka” wydawała cztery części Dotyku Crossa, serii spod pióra tej samej autorki, wzięłam je od niej bez zastanowienia, przepełniona nadzieją i wizją lekkiej, choć pikantnej lektury na spokojne, letnie wieczory. Już po pierwszym zerknięciu, spodobały mi się okładki i od razu skojarzyłam, że ta seria należy do erotyki i gorącego romansu. Niestety już na samym początku Cross mnie rozczarował.

Dotyk Crossa to pierwszy tom całej pięciotomowej serii. Historia ogólnie bardzo mocno przypomina serię o Grey'u.
Niesamowicie bogaty, obłędnie przystojny, młody, lecz doświadczony i skrzywdzony, kochający władzę mężczyzna, samiec Alfa vs (w tym przypadku) także zamożna, piękna, młoda, a równie doświadczona i pokrzywdzona, nie dająca zamknąć się w „złotą klatkę” kobieta, samica Alfa. Jedyne, co ich tak naprawdę łączy to wzajemna namiętność, seks, rywalizacja i to, jak zostali naznaczeni przez innych ludzi w przeszłości, co w ostatecznym rozrachunku prowadzi do stworzenia przez nich toksycznego, wyniszczającego związku.
Cała akcja toczy się na Manhattanie w pięknym Nowym Jorku.
Pierwsza część to głównie poznawanie bohaterów, Evy Tramell i Gideona Crossa, ich pierwsze zbliżenia, pierwsze kłótnie, wyjawienie mrocznych sekretów Evy, (demony Gideona nadal pozostają tajemnicą ;) ).

Jeśli chodzi o moją opinię to dla mnie opisów seksualnych było zdecydowanie za dużo i w pewnym momencie zaczęłam je omijać, tym bardziej, że każdy niby był inny, a jednak miałam wrażenie, że czytam ciągle to samo. Uważam też, że ogólnie szkielet powieści jest kopią Grey’a, a liczyłam na coś innego, niż przeżywanie Deja vu :) Przyznaję, że książka mimo wszystko jest ładnie napisana i płynnie się ją czyta, ale niestety czułam się po niej bardzo zmęczona.

Podsumowując, po przeczytaniu "Dotyku Crossa", czułam się rozczarowana, zmęczona i miałam poczucie zmarnowanego czasu. Polecam ją osobom, które były zafascynowane Greyem, ale jeśli ktoś już przy Greyu miał czerwoną lampkę, to od tego też trzymajcie się z daleka :)

Informacje dodatkowe o Dotyk Crossa:

Kup książkę Dotyk Crossa

Płomień Crossa
Sylvia Day0
Okładka ksiązki - Płomień Crossa

Część druga zmysłowej trylogii "Dotyk Crossa". Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony...

Nie igraj ze mną
Sylvia Day0
Okładka ksiązki - Nie igraj ze mną

Simon Quinn może mieć każdą kobietę, jakiej zapragnie. Wybiera tylko te, które godzą się na jego zasady gry - żadnych zobowiązań. Ale Lysette Rousseau...