Droga na szczyt

"Droga na szczyt" to tytuł, który świetnie opisuje relacje pomiędzy bohaterami, to co dzieje się w górach i poza nimi, w sferze prywatnej.

Daniel wspina się od lat. Wraz z przyjaciółmi marzy, by zdobyć szczyt Mount Everest. Na swoją wyprawę potrzebuje znacznych funduszy. Idzie na spotkanie do jednej z dużych firm. Tam poznaje współwłaścicielkę Liwię, która zgadza się sponsorować wyprawę Daniela, pod warunkiem, że dołączy do ekipy. Sama uwielbia się wspinać i nie chce przepuścić takiej okazji.

Czy Daniel przyjmie jej propozycję? Czy zdobędą Mount Everest?

Pewnie czasami was zastanawia dlaczego ludzie się wspinają? Czy jest to nałóg, egoizm, miłość? Przecież wiedzą, że w drodze na szczyt, może stać się wszystko. Mogą stamtąd nie wrócić, na zawsze zostać w górach. Ich rodziny, bliscy, również ogromnie przeżywają ich wyprawy. Często towarzyszy im obawa o zdrowie i życie wspinaczy.

Wspinając się w wysokich górach najlepiej mieć "czystą głowę". Dobrze jest zostawić wszystkie problemy na dole i skupić się tylko na swoim celu. Jednak nie zawsze się to udaje. Czasami w ekstremalnych warunkach wydarzenia z przeszłości powracają do nas, ze zdwojoną siłą. Góry skrywają wiele tajemnic, bohaterowie powieści też mają ich sporo.

Podczas przygotowań do wspinaczki między Liwią i Danielem rodzi się pożądanie. Wiedzą, że nie powinni ulec pokusie. Ale czy oprą się ogromnej namiętności? Czy nie będzie to przeszkodą, która uniemożliwi im zdobycie szczytu?

W książce został poruszony ważny temat bycia w nieszczęśliwym związku. Na ile możemy pozwolić mężczyźnie, który nas nie szanuje. Takim facetem jest Robert, postać z książki, manipulator, szantażysta, drań. Jego nie da się lubić. Wątek wykorzystywania kobiet jest bardzo mocno nakreślony.

"Droga na szczyt" to powieść o uczuciu, które pojawia się w momencie, gdy wcale tego nie planujemy. Bohaterowie, żeby być ze sobą, muszą pozbyć się swoich lęków, zawalczyć o to uczucie i o nowe, lepsze życie. To też książka o tym, ile można poświęcić, by chronić swoich bliskich przed złem.

To piękna książka pełna pasji i emocji, niebanalna, wciągająca, niepokojąca. Czytając "Drogę na szczyt" czułam siłę i potęgę gór. Polecam Wam, bo to świetnie napisany romans z niespodziewanym zakończeniem.

Informacje dodatkowe o Droga na szczyt:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-10
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Zobacz opinie o książce Droga na szczyt

Kup książkę Droga na szczyt

Na otwartym sercu
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Na otwartym sercu

Powieść, która przyspieszy bicie serca! Ambitna i pewna swoich umiejętności Marta ma w życiu jeden cel - chce zostać chirurgiem. Nikt nie może jej powstrzymać...

Niewinna współpraca. Niegrzeczna Kolekcja. Tom 4
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Niewinna współpraca. Niegrzeczna Kolekcja. Tom 4

Arogancki prawnik, zadziorna księgowa i wielki przekręt Kinga po powrocie do rodzinnej Zielonej Góry ma szansę zacząć wszystko od nowa. Stanowisko głównej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;