Droga na szczyt

W sumie nigdy nie interesowałam się tematyką wspinaczki wysokogórskiej, zdobywania tak wysokich szczytów jak K2 czy Mount Everest , nie miałam też pojęcia jaka to kosztowna i ryzykowna pasja . Nie czytałam też wcześniej książek tej autorki ale cieszę się , że to zmieniłam . Ta lektura była warta poświęconego jej czasu i niezmiernie mi się podobała .

"Droga na szczyt" to książka nie tylko o drodze na Mount Everest jaką obrali za cel jej bohaterowie . To też dla nich droga na szczyt swoich możliwości, droga do szczęścia, do miłości, do wyrwania się z tego co dotychczas ich ograniczało.

Daniel nałogowo wręcz zdobywa szczyty. Na ostatnim zginęła kobieta , którą kochał. Jednak nie potrafi zrezygnować, postanowił po raz ostatni wspiąć się na jeden z ośmiotysięczników - Everest. Potrzebuje tylko funduszy.

Liwia wraz z narzeczonym - Robertem , prowadzą świetnie prosperującą firmę i właśnie do nich Daniel ze swoją ekipą zwracają się z prośbą o sfinansowanie ich wyprawy w zamian za promocję. Jednak Liwia chce tam wyruszyć razem z nimi.

Od pierwszego spotkania między Danielem i Liwią zaiskrzyło. Jednak ona , mimo, że ją do niego ciągnie , nie może się poddać tym uczuciom , bo jest zaręczona. Ale czy kocha Roberta ? Sądzi, że jest mu winna to uczucie, jak i wierność oraz lojalność po tym jak uratował ją z koszmaru w jaki została wciągnięta. Ale czy aby na pewno tak to wyglądało ?

Ta książka wciąga, fascynuje i zaskakuje. Wciągają wydarzenia, które nie dają się nudzić ani przez chwilę. Fascynuje cały wątek wspinaczki, wyprawy , wszystko z tym związane . Autorka podeszła do tematu bardzo profesjonalnie i skrupulatnie , nie szczędząc szczegółów na temat tego jak te wyprawy i każdy dzień w drodze na szczyt wyglądają. Jako czytelniczka dowiedziałam się jak wiele niebezpieczeństw czeka na himalaistów oraz jakie uczucia pchają ich coraz wyżej by osiągnąć cel. Zaskakują tu tajemnice jakie skrywa nie tylko Liwia, która powoli odsłania się przed Danielem , wyjaśnia mu dlaczego nie może z nim być, co stoi na przeszkodzie. Daniel nie tylko jej sekret odkrywa ... a Robert zaskoczy wielokrotnie i to nie zbyt pozytywnie . To jeden z bohaterów wzbudzających we mnie najwięcej negatywnych emocji . Ale na szczęście autorka odpowiednio go potraktowała na zakończenie...

W trakcie nie brak też scen namiętności, pełnych ognia , a nawet brutalności lecz wszystko świetnie wyważone moim zdaniem i niezmiernie mi się podobało.

Sądzę, że to książka warta uwagi i nie jedno z Was będzie nią równie pozytywnie zaskoczone jak ja . Polecam

Informacje dodatkowe o Droga na szczyt:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-10
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Zobacz opinie o książce Droga na szczyt

Kup książkę Droga na szczyt

Aktor. Gra zmysłów
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Aktor. Gra zmysłów

Na planie filmowym był prawdziwym królem. Czy w miłości odważy się zdjąć maskę? Natalia miała określoną wizję przyszłości - zamierzała zostać farmaceutką...

Czekam w pokoju 206
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Czekam w pokoju 206

Pokoje hotelowe bywają świadkami niejednej gorącej nocy. Jakie tajemnice skrywają tym razem? Michał, menedżer hotelu w Krakowie, ostatnio był nieco zbyt...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;