Druga szansa

Wyobraź sobie, że budzisz się i nie wiesz, kim jesteś, a osoby z twojego otoczenia, zamiast ci pomóc, sprawiają, że czujesz się coraz gorzej, twoje życie zmienia się w koszmar, nierealny sen, z którego nie potrafisz się obudzić.
Pewnego dnia Julia budzi się w obcym miejscu, nie wie, kim jest ani gdzie się znajduje, jej terapeutka wmawia, że jej cała rodzina zginęła w pożarze, a ona straciła pamięć. Chociaż na początku wszystko wydaje jej się prawdziwe, z czasem zaczyna mieć wątpliwości czy ten ośrodek to jej wybawienie, czy raczej więzieniem, z którego nie ma możliwości ucieczki.
Ta książka już od samego początku sprawiła, że czytałam ją w napięciu, brnęłam do przodu i nie potrafiłam się oderwać, autorka potrafi świetnie zasiać w czytelniku ziarnko niepewności i przez to nie wiadomo, który bohater mówi prawdę i kto tak naprawdę ma rację. Postacie są świetnie wykreowane, Julia, jak i Adam pomimo tego, że wierzą, że są zdrowi, zachowują się tak, jakby naprawdę mieli stany lękowe i przewidzenia, pomimo tego bardziej można uwierzyć, że to oni mają rację i z tym ośrodkiem coś jest nie tak.
Czytając ciągle towarzyszy nam strach i niepewność, wszędzie widzimy czyhające zło, przeraża nas ciemność, ptaki, a nawet małe dziewczynki, a to wszystko dzięki naprawdę dobrym opisom, które sprawiają, że widzimy te sceny w naszej wyobraźni. To jest taka książka, po której nie da się od razu sięgnąć po inną opowieść, tylko jeszcze długo przeżywa się te historie i ją rozpamiętuje, chociaż wolę, kiedy na końcu wszystko jest jasno wyjaśnione i niczego nie trzeba sobie dopisywać w swojej głowie, tutaj niestety zakończenie nie jest jasne i pozostawia nas z dziwną pustką, niepewnością i milionem pytań.
Historia Julii wciąga tak, że nie da się od niej oderwać, emocje towarzyszyły mi od pierwszego zdania aż do ostatniego, a końcówkę czytałam na raz, zdecydowanie obejrzę serial, żeby móc przeżyć to jeszcze raz.

Informacje dodatkowe o Druga szansa:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2021-09-29
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Druga szansa

Kup książkę Druga szansa

Noc Kupały
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Noc Kupały

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka? Zbliżają się obchody Nocy Kupały. Niedługo wypełni się przeznaczenie Gosi...

Żerca
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Żerca

Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni! Kolejny - i nie ostatni - tom bestsellerowego cyklu Kwiat paproci Gosi udało się przeżyć...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis