Dubaj. Prawdziwe oblicze

Dubaj. Kto nie marzył o podróży do Dubaju?
Miasto-państwo, które szybko powstało na nowo, rozbudowało się i dzisiaj jest metropolią, która znana jest z wielu względów na całym świecie. Przede wszystkim z bogactwa. Turystyki. Największego centrum handlowego. Najlepszego hotelu. I wielu innych rzeczy.

Warto poznać pewną anegdotkę z książki:
"Do hotelu Burdż al-Arab przychodzi facet z walizką i ściszonym głosem zwraca się do recepcjonisty, że chciałby przechować w sejfie swoje oszczędności, sto tysięcy dolarów. Na to słyszy odpowiedź: Proszę nie szeptać, ubóstwo to żaden wstyd."

W tej książce znajdziemy wiele informacji o historii, kulturze i mentalności Dubaju. Dobrze rozwinięta jest kwestia kobiet. Jak wiemy, w tym miejscu religia muzułmańska jest religią panującą. W związku z powyższym możemy domyślić się, że rola kobiety jest znacznie inna niż w Europie.

Autor opowiedział również nieco o swoim życiu prywatnym, o przeszłości, żonie i rodzinie. Żona Linda jest Włoszką. Poważna kobieta o włoskim temperamencie. Czuła, ale i twarda kobieta.

Technicznie rzecz ujmując.
Osobiście zaliczam tę pozycję do gatunku literatury podróżniczej. Książka nie jest długa, bowiem zawiera 331 stron, w dodatku posiada odrębnie bibliografię. Krótka, ale jest. I to jest istotna informacja. Język pisanej książki bardzo dobry, prosty, zrozumiały, bez zbędnych frazesów. Najważniejszą cechą jest fakt, że wciąga. Od pierwszej strony. Jeśli ktoś nie posiada zbytnio wiedzy na temat kultury, historii, lifestyle-u Dubaju, serdecznie polecam. Bez względu na wszystko.

Informacje dodatkowe o Dubaj. Prawdziwe oblicze:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-05-16
Kategoria: Podróżnicze
Dodał/a opinię: czytajaca_Sandra

Zobacz opinie o książce Dubaj. Prawdziwe oblicze

Kup książkę Dubaj. Prawdziwe oblicze

Syberia. Biegun zimna, polski ślad i dobrosąsiedzkie relacje
Jacek Pałkiewicz0
Okładka ksiązki - Syberia. Biegun zimna, polski ślad i dobrosąsiedzkie relacje

Przewodnik po polskiej literaturze pięknej od XVI do XXI wieku ,,500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać" (Muza 2012) zaliczył ,,Syberię"...

Syberia
Jacek Pałkiewicz0
Okładka ksiązki - Syberia

Książkowy bestseller, który doczekał się VIII wydania, inspiruje kolejne pokolenia polskich podróżników. Syberia -- kraina, w której cywilizacja jest...