Duszan

Las potrafi skrywać wiele tajemnic… przekonał się o tym Duszan. Choć początkowo wakacje w domu babci, w małym miasteczku, w miejscu gdzie natura wychodzi na pierwszy plan nie zapowiadały się interesująco, mały chłopiec z pewnością zapamięta je na bardzo długo.
Czytając tę krótką historię, a w zasadzie wakacyjny pamiętnik chłopca z sentymentem wracałam myślami do czasów mojego dzieciństwa. Podobnie jak on często spędzałam je w niesamowitym miejscu, tam gdzie jezioro „rozmawiało” z lasem, razem z moją siostrą i całą ferajną, więc uwierzcie, że dużo się działo. 🙂 Każdy dzień był dla nas w pewien sposób magiczny, tam zapominało się o rzeczywistości. Choć nie spotkałam tak niezwykłego niedźwiedzia, jak Duszan to na mojej drodze stanęli inni,,, czaple, nutria, zaskrońce, małe ptaki i każde z nich opowiadało mi o świecie.
Pewnego lata zakopaliśmy nawet kapsułę czasu, dokładnie tak jak chłopcy z tej książki. Bardzo jestem ciekawa czy dalej jest pod tym drzewem ( na wprost od naszego domku i trzy kroki w prawo, duża sosna w drugim rzędzie). 😏

Ta historia to nie tylko wspaniała podróż do dzieciństwa, ale również do świata magii i beztroski, choć chłopcy musieli uporać się z wieloma przeszkodami jakie napotkali i niewątpliwie ten wakacyjny czas wiele ich nauczył - właśnie za to kocham bajki!

Bez wątpienia należy tutaj również wspomnieć o ilustracjach pani Doroty Wojciechowskiej. Są niezwykłe, oddające klimat całej historii w pełni, a młodszym czytelnikom z pewnością pomogą zanurzyć się w tą opowieść z większą mocą.

Polecam z całego serca i zapraszam Was do świata pełnego tajemni, magii i przygód. ❤

Informacje dodatkowe o Duszan:

Wydawnictwo: TADAM