Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne

"Dynia i Jemioła. Nietypowe historie świąteczne." Aneta Jadowska
Jak się czyta zbiór opowiadań o zabarwieniu świątecznym w ciepłe słoneczne dni? Bardzo dobrze. Opowiadania zaskakują na każdym kroku. Mamy tu cztery opowiadania o Nikicie i Robinie,ze świata Warsa i Sawy. Poznajemy jej przygody z czasów kiedy nadal była niedostępna dla innych, poznawała swojego nowego partnera Robina ale też poznajemy początki jej znajomości z Karmą i jej opiekunem Ilią. Rewelacyjne i moim zdaniem najlepsze opowiadanie z Nikitą to,,Noc potworów,,. Jest to też idealny prezent dla fanów trylogii o Nikicie, ale przede wszystkim super wprowadzenie dla dopiero zaczynających przygodę z bohaterami.
Mamy tu też oczywiście - bo nie mogło jej zabraknąć - wiedźmę Dorę i większość bohaterów z Thornu. I to kolejna gratka dla miłośników Heksalogii o Dobrze Wilk. I spotkanie z bohaterami, których bardzo polubiłam czyli Roman,Baal. Irytujący Roman książę ciemności i Baal książę podziemia bóstwo płodności. Ekstra smaczki dla czytelników. Z tych opowiadań moim zdaniem najlepsze jest,,Wampir, który ukradł święta,,. Ciekawa jestem które Wam się podobało. Jest tu mnóstwo magii,zagadka i elementy urban fantasy.
Na koniec zostawiłam sobie przedstawienie Wam mojej nowej ulubienicy Maliny Koźlak, która po prostu mnie zawojował. Polubiłam ją i jej zwariowaną rodzinę od pierwszego opowiadania,a każde kolejne utwierdza mnie tylko w tym uczuciu. Szalonych wiedźm po prostu nie da się nie lubić. A opowiadania nr 1 to,, Powrót wiedźmy bojowej,,. Mam nadzieję że autorka Aneta Jadowska ( moja imienniczka - nomen omen) napisze jakąś serię o Koźlaczkach,bo na to po prostu zasługują i na pewno, będą miały (moim zdaniem już mają) swoich fanów.
Najmniej do mnie przemawia seria z Witkacym, jakoś nie zaiskrzyło nie poczułam do niego,, mięty,, ale opowiadanie,, Jak pies z kotem,, napisane jest zabawnie i lekkim tonem.
Zbiór opowiadań,, Dynia i Jemioła,, to idealna książka na poprawę
nastroju,lekka,przyjemna,zabawna,magiczna. Na każdą porę roku nie tylko na święta. Nie tylko dla fanów bohaterów Anety Jadowskiej, ale dla wszystkich.
Polecam

Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Aneta Jarzębska

Zobacz opinie o książce Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne

Kup książkę Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne

Nie dręcz się tym, czego nie wiesz dziś, jeśli jutro będzie to dla ciebie otwartą księgą.

- Nie bój się (...) Przyjaźń nie boli.

- Nie szukam przyjaźni (...)

- Bo jej się nie szuka, ją się znajduje.

Franek i Finka. Cyrk martwych makabresek
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Franek i Finka. Cyrk martwych makabresek

Zbliżają się wakacje, a Franek i Finka mają je spędzić w cyrku ekscentrycznego dziadka, który potrafi czarować i wygląda jak skrzyżowanie Świętego...

Egzorcyzmy Dory Wilk
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Egzorcyzmy Dory Wilk

666 - the number of the beast... Gdybyż to było takie proste i numer wystarczył by wyegzorcyzmować demona! Co zaczęło się w toruńskiej kostnicy, kończy...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;