„Dzienniki…” to bardzo sensacyjna lektura, w której już na wstępie autor zaznacza, że opowiedziane w niej historie wydarzyły się naprawdę. Zmienia się perspektywa lektury, bo opisywane wydarzenia (np. papieskie pielgrzymki, czy dwa ostatnie pontyfikaty) znamy fragmentarycznie, z relacji mediów i teraz możemy je skonfrontować z opowieścią dziennikarza, który stał wystarczająco blisko. Dzieje się bardzo dużo, w końcu Thavis pracuje w zawodzie już 40 lat. Ja osobiście najbardziej doceniam fragmenty o Janie Pawle II, wiadomo. Ale jest też dużo ciekawych informacji o jego następcy i w ogóle funkcjonowaniu tego całego organizmu, jakim jest Stolica Apostolska. Myślę, że zdecydowanie warto przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Dziennik watykański. Serce Kościoła katolickiego od kuchni: władza, ludzie, polityka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-01-28
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-3275-4
Dodał/a opinię: Plewka

Zobacz opinie o książce Dziennik watykański. Serce Kościoła katolickiego od kuchni: władza, ludzie, polityka

Kup książkę Dziennik watykański. Serce Kościoła katolickiego od kuchni: władza, ludzie, polityka

Tajemnice watykańskich proroctw. Jak Kościół bada zjawiska nadprzyrodzone
John Thavis0
Okładka ksiązki - Tajemnice watykańskich proroctw. Jak Kościół bada zjawiska nadprzyrodzone

Objawienia, cudowne uzdrowienia, opętania. Wszystkie łączy jedno – trudno je wytłumaczyć, odwołując się wyłącznie do naukowych argumentów...