Egzekutor

"Egzekutor" to powieść oparta na historii Feliksa Landau, który był policjantem gestapo, a przede wszystkim zbrodniarzem nazistowskim.
Organizował pracę Żydów w Drohobyczu.
Brał czynny udział w masakrze profesorów lwowskich w nocy z 3na 4 lipca 1941 we Lwowie.
Osobiście brał udział w rzeziach ludności żydowskiej, miał w zwyczaju strzelać z balkonu swojego domu do Żydów, którzy przerwali pracę.
Swoje czyny opisywał w listach do żony oraz spisywał w pamiętnikach.
Na jego łasce był Bruno Shulz, którego talent plastyczny wykorzystywał do wykonywania licznych prac malarskich np ozdabiania baśniowymi kompozycjami ścian pokoju dziecięcego w swej willi.
Wkrótce Shulz zostaje zabity za sprawą Landau.
Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądała ta nędza kreatura zerknijcie na Google. Na pierwszy rzut oka widać, że to zakompleksiona i mizerna imitacja człowieka.
Powieść napisana przez autora jest fikcją,, która opiera się na prawdziwych wydarzeniach oraz dokumentach.
Jako całość tworzy powieść kompletną, która pokazuje jak wiele istnień może zależeć od jednej osoby.
Jak jeden naród uważa się za lepszy od innych, jak fanatyzm potrafi przenikać i wpływać na ludzi.

Informacje dodatkowe o Egzekutor:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Egzekutor

Kup książkę Egzekutor

Balladyna
Marcel Woźniak0
Okładka ksiązki - Balladyna

Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy. Juliusz Słowacki, ,,Balladyna", Akt V, Scena IV Balladyna ma wiele oblicz. Raz...

Zbrodnia i kara
Marcel Woźniak0
Okładka ksiązki - Zbrodnia i kara

Rozum jest sługą namiętności. Rodion Raskolnikow siekierą morduje starą lichwiarkę i jej siostrę, Lizawietę. Wierzy, że ma prawo zabijać. Morderstwo...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska