Eleonora i Park

Musiałam kilka dni się oswoić po lekturze...

Całkiem inna odsłona Rainbow Powell (mieliście okazję u mnie widzieć recenzję Fangirl).

Ileż ta książka wywołuje poruszeń!

Ileż emocji!

Eleonora to dziewczyna poturbowana przez życie, której oprócz szykan rówieśników dokucza spora bieda a także ojczym tyr*n.

Park ma kochający dom, nie bez skaz jednak w porównaniu z Eleonorą to żyje niczym w bajce.

Tych dwoje spotyka się w szkolnym autobusie i tu pojawia się motyw hate to love w wersji slow.

Z początku nie zapałali do siebie nawet zwyczajną, ludzką życzliwością.

Jednakże pod wszystkimi pozorami, pod skrzętnie skrywanymi tajemnicami, zobaczyli w sobie kogoś wartościowego.

Ich droga ku przyjaźni i miłości nie była łatwa.

Musieli znieść wiele wyrzeczeń, musieli uważać na wiele rzeczy a także spróbować znaleźć wspólny język.

Pokonać swoje kompleksy, swoje słabości, znaleźć odwagę - to nie jest łatwe.

Bardzo mnie bolało to, co przeżywała Eleonora i trochę się nie dziwię, że reagowała tak a nie inaczej.

Dziwiłam się jej matce ale i na to jest wytłumaczenie, chociaż może nie.

Jako matka powinna zrobić wszystko dla dobra dzieci.

Zakończenie nie było takie, jakiego by się można było spodziewać, słodko gorzkie ale z nadzieją na jutro.

Nieprzewidywalne.

Mimo, że akcja nie jest bardzo dynamiczna to jednak książka trzyma w napięciu, nie chce się jej odkładać i przyjemnie płynąć przez kolejne dni z tą dwójką.

Całkiem fajnie było się wczuć w klimat tamtych lat, gdzie królowały kasety, David Bowie, U2 i trwała ondulacja.

Bo rzecz dzieje się w roku 1986 - tak się składa, że w tym roku na świat przyszedł mój mąż.

Eleonora, muszę przyznać, jest bardzo kreatywna - chyba w życiu bym nie wpadła na to, jak można ukryć ubytki w stroju.

Temat, jaki się pojawił - szykanowania w szkole- niestety wciąż jest aktualny.

Teraz także dzieci potrafią być podłe, gdy ktoś odbiega od normy, ma mniej niż Ty...

Niestety, takie zachowanie wynosi się z domu.

Naprawdę warto poznać tę książkę, by wyruszyć w drodze ku przyszłości, odnaleźć swoje lepsza ja i zobaczyć, jak rozwija się ta niełatwa miłość między dwojgiem nastolatków.

Informacje dodatkowe o Eleonora i Park:

Kup książkę Eleonora i Park

Co ma być, to będzie
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Co ma być, to będzie

W Nie poddawaj się Simon Snow i jego przyjaciele zrozumieli, że ich wiedza o świecie może być błędna. W Zbłąkanym synu zastanawiali się, czy błędne nie...

Zbłąkany Syn
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Zbłąkany Syn

To miał być koniec opowieści. Simon Snow zrobił wszystko, co powinien. Pokonał złoczyńcę. Wygrał wojnę. A nawet się zakochał... W tym miejscu powinien...