Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

Lubicie historie i czytacie książki biograficzne oraz literaturę faktu?
Mam dla Was bardzo intrygującą propozycję książki.

Czy Elżbieta Batory była krwawą hrabiną i seryjną morderczynią czy ofiarą spisku Habsburgów?
Autor próbuje przybliżyć nam postać tej kobiety, która była piękna, inteligentna i słynęła z wyrafinowanego okrucieństwa. Jarosław Molenda próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy krewna króla Polski Stefana Batorego była zabójczynią owładniętą obsesją wiecznej młodości, która kąpała się we krwi młodych dziewic, czy stała się ofiarą intrygi uknutej przez jej krewnych z żądnymi władzy Habsburgami? Elżbieta Batory została oskarżona o ponad sześćset zabójstw i skazano ją na zamurowanie w jednej komnat zamku.
Autor wnikliwie i rzetelnie przedstawił nam postać tej kobiety. Chociaż wiele dokumentów zaginęło to mimo wszystko możemy przekonać się jaką była kobietą. Jednak, czy dopuściła się morderstw?
Jeśli lubicie czytać książki o kontrowersyjnych czasach i oparte na faktach to będziecie usatysfakcjonowani lekturą.
Ja uwielbiam czytać książki, które przenoszą mnie do innej epoki historycznej.
Podoba mi się styl oraz pióro autora. Jarosław Molenda potrafi zainteresować czytelnika. Książka jest dopracowana w każdym detalu.
Czekam z niecierpliwością na kolejne książki autora.

Polecam gorąco!

BRUNETTE BOOKS

Informacje dodatkowe o Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

Kup książkę Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

Tajemnice polskich grobowców. Pielgrzymki, Ukryte skarby, Sensacje i anegdoty
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Tajemnice polskich grobowców. Pielgrzymki, Ukryte skarby, Sensacje i anegdoty

Książka podejmuje w sposób pionierski temat nieodłącznie związany z dziejami Polski: dążenie znanych ludzi do przetrwania nawet po fizycznej śmierci i...

Z espresso przez Europę. 20 najsłynniejszych kawiarni, które musisz poznać
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Z espresso przez Europę. 20 najsłynniejszych kawiarni, które musisz poznać

Historia miast jest zapisana nie tylko w archiwach i muzeach, ale w miejscach, gdzie toczyło się zwykłe życie. Legendarne cukiernie, magiczne kawiarnie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska