Endgame. Wezwanie

"Wszystko, cały czas, każde słowo, imię, każda cyfra, każde miejsce, każda odległość, każdy kolor, każda godzina, minuta i sekunda, każda litera na każdej stronie, cały czas, wszystko. Tak zostało powiedziane, tak jest mówione i tak będzie. Wszystko."

Dwunastu Graczy. Nastolatków. Walczących, by ocalić swój lud.
Czy masz od 13 do 18 lat? Jesteś przygotowywany od urodzenia do walki, a może od niedawna wiesz, że jesteś Graczem? Szykuj się - Zdarzenie nadchodzi!
Wszystko zaczyna się od uderzenia meteorytu. Nie jednego, a wielu. Każdy z nich trafia w inną część ziemi, ale to nie przypadek. To znak, że wszystko się zaczęło.

"Endgame. Wezwanie" - pierwsza z trzech części o walce ze swoimi wewnętrznymi demonami, lękami, niechęcią, ale także z grupą przeciwników, z których każdy, za wszelką cenę chce wygrać, nawet idąc po trupach. Bo przegrana to śmierć. Nie tylko Gracza, ale także jego ludu.
Nie ma reguł. Są trzy klucze - ten kto zdobędzie wszystkie - wygrywa.

"Endgame. Wezwanie" to książka skierowana przede wszystkim do młodzieży - przygodówka, która ma wciągnąć.
Ale, czy faktycznie to robi? Trochę tak, a trochę niestety nie. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć, że autorzy James Frey i Nils Johanson-Shelton bardzo upodobnili swoją książkę do wszystkim znanych "Igrzysk Śmierci" - Gracze od narodzin są szkoleni, by stać się sprawnymi zabójcami, tylko po to, by w ostatecznej rozgrywce przeżyć.
Mimo że książka zapowiadała się rewelacyjnie, to często jest "przegadana", nieskładna językowo pod względem stylu, a także składni, imiona i nazwiska bohaterów są ciężkie do zapamiętania, a liczba pustych stron, na których widnieje jedno słowo lub zdanie, sprawia, że powieść wydaje się dłuższa, niż faktycznie jest.

Książka jest warta polecenia komuś kto ma dużo czasu i bardzo bujną wyobraźnię, a jego marzeniem jest by chociaż na moment znaleźć się w skórze tych bohaterów. By być niezwykle silnym i sprawnym, mieć ich odwagę, a także determinację.

Mam nadzieję, że kolejne części wybrną z tego impasu i rozwiną fabułę w ciekawy i zaskakujący sposób.

Informacje dodatkowe o Endgame. Wezwanie:

Wydawnictwo: Sine Qua Non