Ewangelia według gangstera

Gangsterz dzielą się na tych niezresocjalizowanych, zresocjalizowanych i dotkniętych Bożą łaską.
John Pidmore - dawniej złodziej, gangster mający na sumieniu zakończone życie jednego człowieka. Wiódł życie pełne przemocy i jednocześnie przyjemności. Ale to do niczego nie prowadziło. W jego sercu panowała pustka kiedy wykonywał haniebną i brudną robotę. Aż w końcu prawdopodobnie za sprawą modlitw jego matki stał się cud. Jego życie przemieniło się o 180 stopni. W jednej chwili rzucił życie pełne wygód, przygód i rozbojów i jednocześnie wpadając w miłosierne ramiona Boga Ojca.
Maczetę zamienił na Słowo Boże, a alkohol i narkotyki na Ciało Pańskie spożywane i adorowane regularnie.
Książka ta to świadectwo życia i nawrócenia jednego z najbardziej znanych irlandzkich ewangelizatorów.  Opowiada w niej o historii swojego dzieciństwa, które miało ogromny wpływ na jego niekoniecznie dobre życiowe wybory. Rozwód jego rodziców pociągnął za sobą pasmo nieszczęść, które zaczęły go ciągnąć w dół. Autor jest świadomy jakiej krzywdy zaznał i jaki to miało na niego wpływ. Nie wybiela się, uznaje siebie za grzesznika, który błądzi. Czytając o staczaniu się na dno ma się wrażenie, że John żałuje swojego poprzedniego życia. Wskazuje na to niepochlebiający sobie ton i słowa żalu i skruchy, które przewijają się przez całą książkę.
Po jego nawróceniu zaczynają się dziać rzeczy niezwykłe. A to normalne gdy się odda życie Bogu. Powoli jego charakter zaczyna się zmieniać, wewnętrzna złość, bunt przemienia się w zaufanie. Ale to długi proces. John w końcu odkrywa, że  chce żyć dla innych, wstępuje do zakonu Franciszkanów Odnowy żyjących na amerykańskim Bronxie. Mimo, że odszedł nie twierdzi, że był to czas stracony. Od tego momentu staje się świeckim ewangelizatorem, który daje świadectwo swojego życia wszędzie gdzie się da - od uczniów po więźniów. I ta autobiografia także do tego należy.
Polecam każdemu kto się zagubił, kto nie wie co zrobić ze swoim życiem.
Bog potrafi wyciągnąć człowieka z każdego bagna.

Informacje dodatkowe o Ewangelia według gangstera:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2017-01-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7502-588-0
Tytuł oryginału: From Gangland to Promised Land
Tłumaczenie: Krzysztof Bednarek
Dodał/a opinię: owuwu

Zobacz opinie o książce Ewangelia według gangstera

Kup książkę Ewangelia według gangstera

Nikt nie stawia się facetowi z pistoletem w ręku. Możesz być wybornym bokserem, mistrzem karate czy żołnierzem jednostki specjalnej SAS, ale kiedy patrzysz w lufę wycelowanego w ciebie pistoletu, stajesz się nikim.

- I co powinien zrobić człowiek, kiedy jego życie okazuje się bezsensowne, kiedy wspomina tylko złe rzeczy, których się dopuścił? (...) - Nie możesz pozwolić, żeby twoim życiem władała przeszłość (...) Musisz kroczyć naprzód i zmagać się z przeciwnościami. Nie jesteś złym człowiekiem (...) Pozostaw przeszłość Panu Bogu.