Fałszywe tropy

Tom 2 cyklu Seria kryminalna z komisarz Olgą Balicką

Kryminał to jeden z gatunków, po który sięgam najchętniej, a że dodatkowo uwielbiam zimę, to kiedy akcja toczy się podczas tych mroźnych miesięcy od razu mam wypieki na twarzy i oczy mi błyszczą z ekscytacji. ❄️

Taką mieszankę: śniegu, mrozu, krwi i ciekawej sprawy kryminalnej serwuje czytelnikowi @katarzyna_wolwowicz_pisarka
Na drodze pomiędzy Świeradowem-Zdrojem a Szklarską Porębą dochodzi do wypadku (to miejscowości w województwie dolnośląskim, które dobrze znam, więc przyjemność z poznawania tej historii była jeszcze większa!). Wygląda to groźne, samochód dachował, a w bagażniku znaleziono zwłoki młodej kobiety. Chwile później policja dowiaduje się o kolejnej zbrodni w schronisku na Hali Szrenickiej. To właśnie tam perfidnie zamordowano mężczyznę. Czy obie sprawy coś łączy, czy wszyscy będą chętnie współpracować z organami ścigania? A może te sprawy to tylko wierzchołek góry lodowej?

Tytuł idealnie oddaje klimat przebiegu historii. Tu nic nie jest oczywiście i wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Policja podąża jednym tropem, a ten za chwilę okazuje się mylny, bo co chwilę mundurowi odrywają piętrzące się kłamstwa.

Wertowałam strony z wielkim zaciekawieniem i było warto! Z takim zakończenie jeszcze się nie spotkałam, co więcej autorka w ostatnich kilku zdaniach spowodowała, że już czekam na kolejny tom! Wart zaznaczyć, że #fałszywetropy to drugi tom serii, ale bez obaw. Choć miałam na początku pewne wątpliwości, ze względu na pojawiające się wątki obyczajowe, to bez problemu odnalazłam się w całej historii.

Zrobiłam mały research i wiem, że autorka ma na swoim koncie cztery książki (najnowsza powieśc "W otchłani" będzie miała swoją premierę 08.02, a opis jest bardzo intrygujący) i piąta w przygotowaniu mam nadzieję 😉 - droga Autorko z czym tym razem będzie musiała się zmierzyć Olga Balicka i jak potoczy się jej życie prywatne? Nie ma przecież dziewczyna łatwej sytuacji!

Styl pisania pani Katarzyny bardzo mi odpowiada, to tak jakbyście oglądali dobry kryminalny serial, szybka akcja, dużo się dzieje, a w momentach oddechu pojawiają się wycinki z życia bohaterów, więc szykujcie popcorn i bierzcie do ręki Fałszywe tropy 🙂

Informacje dodatkowe o Fałszywe tropy:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2022-11-09
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Fałszywe tropy

Kup książkę Fałszywe tropy

W otchłani
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - W otchłani

Weronika zakochuje się bez pamięci w starszym od siebie onkologu dziecięcym Dawidzie. Para błyskawicznie decyduje się na ślub. Dziewczyna jest przeszczęśliwa...

Niewinne ofiary
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - Niewinne ofiary

Jelenią Górą wstrząsają makabryczne wiadomości - w pobliskim lesie odnaleziono ciała dwojga dzieci. Kiedy Olga Balicka, komisarz wydziału kryminalnego...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis