Fantazje niewinnych lat

Tom 2 cyklu Saga krynicka

Ostatnią powieścią, przeczytaną w maju jest książka "Fantazje niewinnych lat" Edyty Świętek ❤.

Niestety, u mnie maj owiany był brakiem czasu, a jak już czas był to totalnym lenistwem i przeczytałam zaledwie sześć książek 🤥.

A jak wygląda to u Was?

Książka, o której dziś opowiem jest drugim tomem sagi Krynickiej. By ją przeczytać i ze zrozumieniem oraz godnością przeżywać historię, musisz znać jej poprzedni tom.

Przenosimy się do początku XX wieku. Jest to czas ogromnego rozkwitu uzdrowiska w Krynicy.

Pojawia się co raz więcej domów, pensjonatów, willi oraz przybywa wczasowiczów.

Chodzą nawet słuchy o możliwym pojawieniu się torów kolejkowych, a więc i lepszym dostępie do bliskich jak i tych dalekich miast.

Dowiadujemy się, co stało się z Emilią i jej mężem, którzy planowali zamach na Amelię.

Los ewidentnie płata figle, bowiem Emila zmienia się, postanawia wyjawić zbrodnie sprzed lat, ocalić wdowę, jednocześnie zabijając w tartaku męża i mocno siebie kalecząc.

Niedługo po tym kobieta umiera, zostawia list z prośbą, by Amelia wybaczyła jej winy i zaopiekowała się jej dziećmi, nie obarczając ich odpowiedzialnością za winy swoich rodziców.

Wychowankowie bardzo dokuczają Amelii, nie okazują wdzięczności, wręcz oskarżają ją, że to właśnie przez nią rodzice nie żyją.

Dalsze losy bohaterów chciałabym abyście poznali sami.

Przeplatają się w książce momenty smutku, wybaczania, radości ale i wielokrotnej straty.

Śmierć na każdego czyha za rogiem.

Mogę to powiedzieć głośno i oficialnie- uwielbiam sposób pisania Pani Edyty, to w jaki sposób kształtuje bohaterów, jak rozwija historię i rozpędza bądź spowalniania akcję tak, że wszystko jest idealnie. Nie mam się do czego przyczepić, każda godzina spędzona z książką była tego warta.

Nie mogę się doczekać następnych książek autorki!

Informacje dodatkowe o Fantazje niewinnych lat:

Wydawnictwo: Mando
Data wydania: 2023-05-17
Dodał/a opinię: _read_andzia_

Tagi: Literatura przygodowo-historyczna

Zobacz opinie o książce Fantazje niewinnych lat

Kup książkę Fantazje niewinnych lat

Grzechy młodości. Rzeka kłamstw
Edyta Świętek0
Okładka ksiązki - Grzechy młodości. Rzeka kłamstw

Rzeka kłamstw to najnowsza powieść Edyty Świętek otwierająca cykl Grzechy młodości. Autorka zaprasza w podróż do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych. Ukazuje...

Pełnia szczęścia
Edyta Świętek0
Okładka ksiązki - Pełnia szczęścia

Madzia Kociołek jest zwyczajną szarą myszką, której wciąż przytrafiają się małe i wielkie dramaty. Oczko w rajstopach? Plamy na ulubionej bluzce? Katastrofy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;