Flirtując z życiem

Są osoby medialne, które nie dają nam na chwilę zapomnieć o swoim istnieniu. Pół biedy jeszcze, gdy przyciągają naszą uwagę szlachetnymi gestami, dobrymi rolami, pozytywnymi inicjatywami. Częściej jednak przypominają o swoim istnieniu mniejszymi lub większymi skandalami. W przypadku Danuty Stenki, bohaterki wywiadu-rzeki udzielonemu Łukaszowi Maciejewskiemu, mamy do czynienia z prawdziwą "gwiazdą" (skromną, utalentowaną aktorką), którą poznajemy dzięki rolom teatralnym i filmowym, a nie za pośrednictwem tabloidów i tym podobnych portali internetowych. Kim jest Danuta Stenka? Jak postrzega siebie samą? Jakie wartości są dla niej najważniejsze? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z tej swoistej autobiografii. Aktorka ciepło wspomina rodzinny Gowidlin - małą kaszubską wioskę. Nie wstydzi się swoich korzeni, nie wypiera. Jej kariera może służyć za przykład dla młodzieży, że nawet mieszkając w małej miejscowości położonej na "końcu świata" można zaistnieć, spełnić swoje marzenia. Danuta Stenka nie ubarwia swojej autobiografii, nie kreuje siebie na osobę idealną, bez wad. Mówi również o swoich wadach, o tym co ją denerwuje w sobie, o depresji, na którą cierpiała. Aktorkę cenię nie tylko za jej kreacje teatralne i filmowe, ale również za "normalność". Wraz z mężem (również aktorem) nie kpią sobie z instytucji małżeńskiej. Ich popularność nie jest liczona kolejnymi związkami, ale latami wspólnego pożycia. Autobiografia opowiada o codzienności zwykłej-niezwykłej kobiety, nie znajdziemy w niej sensacji, do których przyzwyczaiły nas tabloidy i portale plotkarskie, mimo to czyta się ją przyjemnie. Przede wszystkim uświadamia nam, że w zalewie sensacji na temat życia sławnych ludzi, istnieją tacy, którzy prowadzą normalne życie, które niekoniecznie jest gorsze czy nieciekawe. Pokazuje również to, że nie ilość pojawiających się codziennie informacji o konkretnej osobie czyni ją popularną i pozytywnie odbieraną, ale jakość tych informacji.

Informacje dodatkowe o Flirtując z życiem:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-11-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2468-1
Dodał/a opinię: papetka

Zobacz opinie o książce Flirtując z życiem

Kup książkę Flirtując z życiem

Księga zaklęć