Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem

"Gizelle" to fantastyczna historia bardzo dużego psa. Czy wiecie, że w kontaktach z właścicielem u psa podwyższa się poziom oksytocyny, hormonu miłości? Psy naprawdę nas kochają! Tak właśnie się działo w tej opowieści. Angielski mastif, którego Lauren dostała na swoje 19. urodziny, stał się jej przyjacielem i powiernikiem tajemnic. Dla wielu z nas nasze psy stają się pełnoprawnym członkiem rodziny. Lauren, mieszkając z mamą, która miała miękkie serce do zwierząt i która znosiła je do własnego domu, nauczyła się pomagać zwierzętom, troszczyć o nie i pielęgnować je jak najcenniejszy skarb. Gdy dostała swoją suczkę, stały się nierozłączne. Biegały, ćwiczyły, spały... wszystko razem. Gdy Lauren zaczęła studia, oczywiście Gizelle mieszkała razem w akademiku, a następnie w klitce na Manhattanie. Pies dochodził rozmiarów i wagi cielaka, ale dawały radę. Ciasno, ale w doborowym towarzystwie. Lata z tak wiernym i oddanym psem zbliżały je do siebie, sprawiały, że jedna za drugą oddałaby życie. Gdy po dziwnych zachowaniach suczki Lauren dowiaduje się, że ma ona śmiertelnego raka kości, zaplanowała dla nich wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Robi specjalną listę marzeń Gizelle i zabiera swoją najwierniejszą przyjaciółkę w ostatnią wspólną podróż. Wielkość człowieka poznaje się po tym, jaki ma stosunek do zwierząt. Cudowna historia człowieka i jego psa. Wzruszająca i niezwykle emocjonująca historia oparta na faktach. Poruszy chyba każde serce człowieka, a te, które kochają swoje psy, poruszy do głębi. Zdjęcia wspaniałych dziewczyn - bo miłość działa przecież w obie strony - sprawiają, że bohaterki tej książki stają nam się bardzo bliskie. Przeżywamy wspólnie każdą niemoc Gizelle, a ceremonia pożegnania sprawia, że serce pęka na tysiące kawałeczków. Jesteśmy świadkami cudownej relacji - nierozerwalnej przyjaźni łączącej człowieka i psa. Są tu pozytywne, jak i negatywne emocje, ale to właśnie sprawia, że długo nie zapomina się o takich książkach. "GIZELLE" trafi do serc tych czytelników, którzy mają lub mieli kiedyś ukochanego przyjaciela - psa. Polecam z całego serca tę pozycję.

Informacje dodatkowe o Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem :

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2017-05-24
ISBN: 978-83-276-2936-4
Tytuł oryginału: Gizelle's Bucket List. My Life with a Very Large Dog
Tłumaczenie: Dorota Stadnik
Ilustracje:zdjęcia autorki z Gizelle
Dodał/a opinię: pokrecona

Zobacz opinie o książce Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem

Kup książkę Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem