Gniewa

Tom 0.8 cyklu Kwiat paproci

Tyle słyszałam o tej serii, jednak do tej pory nie miałam okazji poznać jej bliżej. Zatem, gdy nadarzyła się okazja, postanowiłam się zaznajomić z "Gniewą" i poznać jej fenomen. I wiecie co? To był świetnie spędzony czas z książką!!! ;) Uśmiałam się przy niej nie raz i doskonale umilała mi sierpniowe, długie wieczory. :) O czym między innymi przeczytamy w tej pozycji? O tym słów kilka poniżej :)  ⬇️⬇️⬇️

Jarogniewa zwana na co dzień Jagą, jest lokalną Szeptuchą we wsi Bieliny. Kobiecie brakuje adrenaliny oraz przygód, bowiem jej życie jest dosyć monotonne i wieje nudą. Wszystko zmienia się kilka dni po tak zwanej Nocy Kupały. Wtedy to znaleziono zwłoki jednej z mieszkanek wsi - Ludomiły. Na dodatek, okazuje się, że ostatnią osobą, która widziała denatkę żywą, jest właśnie Jaga. Jak to w takich wsiach bywa, mieszkańcy od razu zaczynają podejrzewać, że to lokalna Szeptucha przyczyniła się do śmierci młodej kobiety. Sama podejrzana zaczyna też mieć wątpliwości. Pojawia się też tajemniczy kochanek, z którym Ludomiła miała się spotkać po wizycie u Jagi. Nikt jednak nie zna jego personaliów... Czy Szeptucha naprawdę przyczyniła się do śmierci denatki? Jaką rolę odegra tajemniczy kochanek? Dodatkowo podsycane plotki powodują, że Gniewa ma mniej pacjentów, co bardzo ją denerwuje. Pragnie poznać za wszelką cenę przyczynę śmierci kobiety.... Przy okazji ma sporo własnych problemów... między innymi z bogiem ognia - Swarożycem. Co odkryje Jarogniewa? Czy uda się jej rozwiązać zagadkę? O perypetiach tej zwariowanej bohaterki dowiecie się właśnie, podczas czytania lektury. ;)

Muszę przyznać, że to naprawdę świetna lektura. Nie spodziewałam się, że aż tak dobrze spędzę czas z tą pozycją. Lekka, przyjemna, pełna humoru publikacja. Dodatkowo wierzenia słowiańskie, które tu występują, pozwalają się jeszcze bardziej wczuć w klimat tej powieści. Bardzo podobały mi się również imiona bohaterów. Takie nietuzinkowe i oryginalne. Przy tym,  niektóre trudne do wymówienia ;) Więc świetna sprawa do ćwiczenia języka ;) Choć to 6 tom serii "Kwiatu paproci", to mam wrażenie że można je czytać niezależnie. Autorka doskonale przedstawiła bohaterów, dlatego nie musiałam się posiłkować poprzednimi częściami, aby wiedzieć co i jak.
Było wszystko, co lubię i cenię w książkach. Przygody, intrygi, akcja oraz humor. Myślę, że jak będę miała chwilę, to sięgnę po pozostałe tomy z tej serii. Uważam, że naprawdę warto. Pisarka wykonała kawał świetnej roboty, dlatego absolutnie się nie dziwię, że ma tylu fanów. Sądzę, że i ja do nich dołączę. ;) Jeśli lubicie książki o wierzeniach słowiańskich, lekkie, z dużą dawką humoru oraz po prostu fantastykę, sięgnijcie po tę pozycję koniecznie. Naprawdę warto ;) Może i Was czymś zaskoczy? ;) Bardzo dziękuję za egzemplarz recenzencki Wydawnictwo Mięta   🌿, to była naprawdę świetna przygoda!!! ;) ❤ Polecam Wam bardzo tę pozycję i przyznaję zasłużone 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 🙃😍❤

Informacje dodatkowe o Gniewa:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-08
Dodał/a opinię: Natalia Strągowska

Tagi: słowianie Katarzyna Berenika Miszczuk szeptucha wierzenia słowiańskie bóstwa słowiańskie

Zobacz opinie o książce Gniewa

Kup książkę Gniewa

Przesilenie
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Przesilenie

Najbardziej wyczekiwana książka tej wiosny – "Przesilenie", czyli ostatnia część bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci" Katarzyny Bereniki Miszczuk...

Noc Kupały
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Noc Kupały

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka? Zbliżają się obchody Nocy Kupały. Niedługo wypełni się przeznaczenie Gosi...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;